کرمانشاه نگین ایران زمین
به گهواره تمدن,خوش آمدید.welcome to kermanshah 
قالب وبلاگ
نويسندگان

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرمانشاه گفت: همزمان با آغاز سال تحصیلی، محدوده اطراف مدارس سطح شهر کرمانشاه به طور کامل ایمن سازی می شود.

 مهندس افشین لر زنگنه در گفت و گو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، با بیان این مطلب افزود: همه ساله با بازگشایی مدارس و افزایش بار ترافیکی معابر، شهرداری نهایت تلاش خود را می کند تا دانش آموزان سفر های ایمنی داشته باشند .

وی ادامه داد: بر اساس برنامه ریزیهای انجام شده، با اجرای طرح های ترافیکی و مدیریت و کنترل آن، شاهد سهولت تردد و روان سازی ترافیک در مهرماه امسال هستیم .

معاون حمل و نقل وترافیک شهرداری کرمانشاه به اقدامات صورت گرفته اشاره کرد و گفت: نصب تابلوهای ویژه تردد دانش آموزان و راهنمای مدارس و علایم ترافیکی خاص، خط کشی محوری و ایجاد سرعت گیر در محدوده اطراف مدارس بخشی از عملیات ایمن سازی بوده است .

وی با بیان اینکه طرح گذربان مدرسه از مهرماه اجرایی می شود، افزود: در این طرح که در پارک آموزش ترافیک بوستان شاهد با حضور نمایندگان دانش آموزان اجرا می شود اصول و موارد ترافیکی بصورت تئوری و عملی آموزش داده می شود.

به گفته وی توزیع بروشور، پرچم و جلیقه و پیامهای ترافیکی در مدارس و نصب تابلو و پارچه نوشته در سطح شهر بخش دیگری از تلاش های انجام شده در این راستا است .

لر زنگنه در پایان با بیان اینکه متاسفانه بسیاری از مشکلات ترافیکی شهر کرمانشاه به دلیل رفتارهای بد ترافیکی است، گفت:ب اید پلیس با اعمال کامل قانون به اصلاح رفتارهای بد ترافیکی بپردازد، اما  در این بخش شاهد ضعف در اجرا هستیم .

[ چهارشنبه 30 شهریور1390 ] [ 15:7 ] [ طاقبستان ]

مدیرکل سیاسی و انتظامی استانداری کرمانشاه از بازگشایی مرز خسروی برای تردد زوار عتبات عالیات، از امروز(30 شهریور) خبر داد.

دکتر شهریار حیدری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، اظهار داشت: پس از پیگیریهای مستمر مسئولین استان و برگزاری جلسات با طرف عراقی، نهایتا متوجه شدند کاهش آب رودخانه الوند بدلیل خشکسالی های اخیر بوده و ایران در این زمینه نقش نداشته، لذا درخواست کردند زائرین عتبات عالیات مجددا از این مسیر(مرز خسروی) تردد کنند.

حیدری افزود:بر این اساس، امروز (30 شهریور) چندکاروان از این مرز عازم عتبات عالیات خواهند شد.

وی گفت: ظرفیت اعزام زائرین از این مرز به مرور افزایش می یابد تا به روال سابق بر گردد. ضمن اینکه برنامه داریم این تعداد را به پنج هزار نفر در روز برسانیم.

گفتنی است: از اواخر تیر ماه سال جاری با بهانه بستن آب رودخانه الوند از سوی ایران، مزاحمت هایی برای زائرین ایرانی در خانقین ایجاد و مسئولین سازمان حج و زیارت کشورمان هم تصمیم گرفتند مسیر تردد زوار از خسروی را به مرز مهران تغییر دهند.

[ چهارشنبه 30 شهریور1390 ] [ 15:2 ] [ طاقبستان ]

[ چهارشنبه 30 شهریور1390 ] [ 10:31 ] [ طاقبستان ]

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در مراسم تجليل از هنرمندان و مفاخر استان كرمانشاه گفت: هنر به هر كاري ماندگاري و تاثيرگذاري مي‌دهد و انسانها را متحول مي‌كند؛ لذا اين وظيفه ارباب هنر است تا در معرفي عظمت، شكوه و تاريخ و فرهنگ امروز ايران تلاش كنند.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، در مراسمي كه در آخرين روزهاي هفته هنر كرمانشاه شامگاه گذشته 29 شهريور ماه در فرهنگسراي نياوران برپا شده بود سيد محمد حسيني در جمع مسوولان و هنرمندان گفت: سابقه تاريخي كرمانشاه و تمدن اين ديار بر همگان روشن است هرچند كه ما پيشتر از قهرماني‌ها، رشادت و دليري اين مردمان شنيده‌ايم. او اضافه كرد در روزهاي پاياني جنگ كه دشمن به كار خود پايان داده بود و در عمليات دلاورانه مرصاد آخرين پرونده جنگ مختومه شد و به واقع همه ما مديون اين دليران و كساني هستيم كه جان خود را خالصانه ادا كرده‌اند.

او با تاكيد بر عظمت ايران زمين و جايگاه ويژه آن توضيح داد: هرچه برگزاري چنين برنامه‌هايي بيشتر شود ما اين فرصت را براي معرفي فرهنگ و تاريخ ايران بيشتر پيدا مي‌كنيم و اين فرصت غنيمتي است؛ زيرا امروز جهانيان از فرهنگ و تاريخ ما هراس دارند و سعي مي‌كنند چهره ديگري از ايران را كه خشن است نشان دهند؛ در حالي كه ما قابليت‌ها و ظرفيت‌هاي فراواني داريم.

او در بخش ديگري از سخنان خود تصريح كرد: امروز در دنيا تبليغات گسترده‌اي عليه ما انجام مي‌شود؛ لذا لازم است اين فرهنگ و هنر را هرچه بيشتر به جهانيان بشناسانيم و قطعا هنرمندان نقش ويژه‌اي را در اين مسير مي‌توانند ايفا كنند.

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در ادامه با ياد كردن از آيت الله نجومي و ديگر مفاخر نخبگان استان كرمانشاه گفت: برپايي هفته هنر استان‌ها تجربه‌اي است كه انجام مي‌دهيم و متاسفانه تاكنون ضعف جدي در معرفي خودمان داشته‌ايم؛ در حالي كه اين تنوع فرهنگي و آداب و سنن را بايد هرچه بهتر بشناسانيم. پس از تمام هنرمندان و اهالي فكر و انديشه كرمانشاهي كه مقيم تهران هستند تقاضا دارم در برگزاري ساير برنامه‌هاي مرتبط با استان همكاري داشته باشند.

در بخش ديگري از اين مراسم سيد دادوش هاشمي، استاندار كرمانشاه نيز گفت: تامل، تدبر و تعقل بارها در قرآن تاكيد شده و همواره بالندگي و سعادت انسان‌ها مورد توجه اين كتاب آسماني بوده است تا بهتر محيط خود را بشناسيم و راه سعادت را پيدا كنيم و بر اساس آن گام برداريم.

او خاطر نشان كرد: نخبگان فرهيختگان اين جامعه بايد اين مسير را تبيين كنند لذا جايگاه آنها براي تمام مردم ايران قابل احترام است و هرچه تعداد نخبگان در جامعه‌اي بيشتر باشد به لحاظ مادي و معنوي پربارتر خواهد بود.

او با تاكيد بر آنكه بر جامعه‌ اسلامي معنويت و دين در كنار يكديگر قرار مي‌گيرند و انسان‌ها متعالي مي‌شوند گفت: در جامعه‌اي كه به انسان‌ها و فرهيختگان احترام بگذارند آن جامعه بالنده است و در غير اين صورت به ناهنجاري مي‌رسد. لذا جامعه‌اي به توسعه دست پيدا مي كند كه انسان‌هاي آن توسعه يافته باشند و اين محفل براي ارج نهادن و احترام گذاشتن است تا اين مسير تبديل به قانون شود.

هاشمي در ادامه سخنان خود به جايگاه ويژه استان كرمانشاه اشاره كرد و افزود در اين رهگذر استان كرمانشاه از ديرباز مهد علم، دانش، فرهنگ، ادب و مهرباني بوده و نمونه بارز اين اتفاق در حضور اقوام مختلف در كرمانشاه مشاهده مي‌شود. و در گذر به تاريخ سابقه و قدمت كرمانشاه بر همگان آشكار است.

او تصريح كرد:‌ توانمندي كرمانشاه بر كسي پوشيده نيست و به ويژه موقعيت جغرافيايي اين استان بسيار نقش‌آفرين است و مسير توسعه و تجارت را باز مي‌كند، اما اگر امروز كرمانشاه نتوانسته بر جايگاه واقعي خود بايستد به دليل لطمات ناشي از جنگ هشت ساله‌اي بود كه پايان وم آغاز آن در كرمانشاه بود و باعث شد ما فرصت و زمان را از دست بدهيم.

استاندار كرمانشاه تاكيد كرد: قطعا اين استان بعد از جنگ به بهترين استان بدل خواهد شد؛ زيرا امكانات بسياري در آن وجود دارد و اميدواريم سرمايه‌گذاري‌هاي زيادي در آن صورت گيرد. امروز نبايد يادگاران دفاع مقدس را فراموش كرد؛ زيرا بانوان و شيرزنان كرمانشاهي همچون مردان در مقابل سربازان عراقي ايستادند و تمام اين نكات به ظرفيت‌هاي اين استان اضافه شده است.


ادامه مطلب
[ چهارشنبه 30 شهریور1390 ] [ 10:28 ] [ طاقبستان ]
آیت‌الله ممدوحی در پیامی به هفته هنر کرمانشاه آورده است: کرمانشاه قلمرو قلم و اورنگ فرهنگ است که به هیچ ریبی ظر‌فیت نا‌محدودش در سابقه در‌خشان آن انکار ناشدنی است.
خبرگزاری فارس: کرمانشاه قلمرو قلم و اورنگ فرهنگ است

به گزارش خبر‌گزاری فارس از کرمانشاه، دفتر آیت‌الله حسن ممدوحی که امروز قرار است با حضور وزیر ارشاد در مراسمی از وی به عنوان یکی از مفاخر استان کرمانشاه تقدیر شود؛ طی نمابری به فارس پیام خود را به هفته هنر کرمانشاه اینگونه بیان کرد: کر‌مانشاه؛ قلمرو قلم و اورنگ فرهنگ است که به هیچ ریبی ظر‌فیت نا‌محدودش چه در سابقه در‌خشان و چه در مو‌جودیت ارجمند آن انکار ناشدنی است.
این پیام ادامه می‌دهد: این رو‌یه مبارک که چند روزی استان استوانه گونه کر‌مانشاه ظر‌فیت فرهنگی‌اش را در پایتخت ایران اسلامی به عرصه عیان و نشان بگذارد ولو به مثابه نمی از یمی‌؛ رو‌یه مستحسنی است که باید دست مر‌یزادی از سر صدق ارزانی با‌نیان آن داشت‌.
این پیام ‌می‌افزاید: این صفحه از کتاب تمدن ایران اسلامی که تذهیب و تعشیر آن به خون پاک‌تر‌ین فر‌زندان آن راحل عظیم الشان رقم خورده‌؛ محل نخستین امارت مدنیت است که به شهادت تاریخ نشان از فر فرهنگی این خطه است.
این پیام تصریح می‌کند: مشاهیر کم‌نظیر این خطه در عر‌صات فقهی‌، اعتقادی‌، سیاسی‌، هنری‌، علمی و نظامی را شاید در کم‌ترین ثغور جغرافیایی بتوان جست اما صد حیف که غبار زمان‌؛ حائل تعریف بایسته این چهره شده است.
این پیام خاطرنشان می‌کند: امید که حر‌کت‌های فر‌هنگی این چنین نسیم معنا‌خیزی باشد که این گرد و غبار را از چهره آن کلعذاران بزداید و کر‌مانشاه و کر‌مانشاهی را به ایران و ایرانی بشناساند.
این پیام ادامه می‌دهد: افتخار کر‌مانشاهی این بس که در بستر تاریخ میهمانداری زوار بارگاه عشق را بر تارک در‌خشان خود نشانیده است و همین قر‌ب به آستان آل الله بود که چهره‌های استوار و نستو‌هی از این دیار را در هشت سال جنگ تحمیلی به عالم نما‌یا‌ند و زن و مرد آن سا‌مان جایی که سخن از جهاد و شهادت بود با سلاح ایمان لشکری از مصیبت کور جاهلی بعث را به انهزام کشانید‌.
در پایان این پیام آیت‌الله ممدوحی ضمن تقدیر و تشکر از تمام دست‌اندر‌کاران این بر‌نامه مراتب اعتذار خود را به جهت عدم حضور به وا‌سطه مشغله فراوان اعلام و تو‌فیق همکاران را از در گاه احدیث مسئلت دارم.

[ سه شنبه 29 شهریور1390 ] [ 18:17 ] [ طاقبستان ]

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه از برگزاری هفته فرهنگی کرمانشاه در محوطه تاریخی فرهنگی کاخ گلستان تهران خبر داد.

 جلیل رحیمی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، در این خصوص اظهار داشت: هفته فرهنگی استان کرمانشاه در تاریخ نهم تا 15 مهر ماه در مجموعه تاریخی فرهنگی کاخ گلستان تهران بر پای می شود.

 وی در خصوص برنامه های درنظر گرفته شده این هفته، افزود: از جمله برنامه های این هفته می توان به برگزاری نمایشگاه صنایع دستی در دو بخش ورک شاپ و فروش، برپایی سیاه چادر عشایری، اجرای موسیقی محلی، پخت آش سنتی، پخش فیلم های مستند از جاذبه های گردشگری و صنایع دستی استان و ... اشاره کرد.

 رحیمی یادآور شد: غرفه گردشگری و اقلام مربوط به آن و غرفه پژوهش های فرهنگی استان نیز در جریان این هفته در محل کاخ گلستان تهران برپا می شود.

 مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، گفت: ساعات بازدید از این نمایشگاه در روزهای یکشنبه تا چهارشنبه از ساعت 15 الی 22 و در روزهای پنجشنبه و جمعه نیز از ساعت 10 صبح تا 22 می باشد.

[ سه شنبه 29 شهریور1390 ] [ 13:54 ] [ طاقبستان ]
اقدامات و پروژه‌های شاخص کرمانشاه در طول یکسال گذشته توسط استاندار کرمانشاه تشریح شد.
خبرگزاری فارس: پروژه‌هاي شاخص کرمانشاه تشريح شد

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری کرمانشاه، سید دادوش هاشمی، افتتاح پرواز مستقیم کرمانشاه ـ  سلیمانیه و بالعکس با اهداف اقتصادی و اجتماعی، راه‌اندازی پرواز کرمانشاه دبی با اهداف متعدد، راه‌اندازی پروازهای مستقیم کرمانشاه ، شیراز، کرمانشاه ـ بندعباس، کرمانشاه ـ عسلویه و کرمانشاه ـ مشهد و بالعکس، رشد 25 درصدی اعتبارات عمرانی استان در سال 1389 نسبت به سال 1388و رشد 27 درصدی اعتبارات هزینه‌ای در سال 1389، تثبیت اعتبار برای احداث 6 سد جدید در استان برای نخستین بار در سال 1389، اختصاص 414 میلیارد ریال در سال 1389 به بخش فرهنگ و فعالیت‌های دینی مذهبی و رشد 136 درصدی اعتبارات این بخش نسبت به سال گذشته را برخی از اقدامات و پروژه‌های شاخص  استان در طول یکسال گذشته عنوان کرد.
وی همچنین تامین اعتبار و شروع عملیات اجرایی 4 تقاطع غیر‌همسطح در شهر کرمانشاه، اختصاص بیش از 658 میلیارد ریال برای عمران شهرهای استان در سال جاری، شروع عملیات ساماندهی رودخانه‌های قره‌سو و چم بشیر با اعتباری بالغ بر 22 میلیارد ریال، اختصاص اعتبار برای شروع عملیات اجرایی قطار شهری کرمانشاه، ایجاد بازارچه‌های موقت مرزی و راه‌اندازی تجارت کوله بری، تمهید برای اخذ مصوبه منطقه ویژه قصرشیرین از هیئت دولت، آبرسانی به مجتع‌های ( چله ـ هفت آشیان ـ ورله) جمعاً با 126 روستا، کمک به آبرسانی اضطراری شهر کرمانشاه با اعتبار 30 میلیارد ریال و آبرسانی شهر سنقر با اعتبار 13 میلیارد ریال و حل مسئله زمین و کلنگ‌زنی نمایشگاه بین‌المللی برای کمک به رونق تجارت را از دیگر اقدامات برشمرد. 
هاشمی در ادامه اختصاص 40 میلیارد ریال برای ساماندهی آثار جهانی بیستون، اخذ مجوز برگزاری سه ساله نمایشگاه جمهوری اسلامی ایران در سلیمانیه توسط کرمانشاه، ایجاد و راه‌اندازی مرکز خدمات سرمایه‌گذاری برای خدمات‌رسانی به سرمایه‌گذاران، اهتمام برای جذب و تامین اعتبار مورد نیاز برای آغاز عملیات اجرایی و راه‌اندازی و بهره‌برداری منطقه ویژه اقتصادی زاگرس "اسلام آباد غرب" کلنگ‌زنی طرح ایجاد ذوب‌آهن فرامان از طرح‌های مصوب آمایش صنعت و معدن با رقم ارزی 87 میلیون یورو و 411 میلیارد ریال، انعقاد قرارداد با بنیاد مستعضفان برای مطالعه و آغاز عملیات اجرایی طرح 4‌هزار هکتاری باغات مجتع شهدای قصرشیرین و مطالعه طرح 40 هزار هکتاری باغات در شهرستان قصرشیرین، مطالعه واحد گاوداری 5‌هزار راسی کرمانشاه ـ روانسر، توسعه واحد گاوداری شیری کنگاور، شروع عملیات اجرایی ایجاد 20 هزار هکتار باغ در سطح استان و انعقاد یادداشت تفاهم همکاری‌های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، فنی مهندسی، آموزشی و مرزی فی مابین استانداران کرمانشاه و سلیمانیه در 26 بند که با پیگیری و تلاش بیش از 50 درصد بندها اجرا و یا در حال پیگیری هستند را از دیگر اقدامات و پروژه‌های شاخص استان در طول یکسال گذشته بیان کرد.

[ سه شنبه 29 شهریور1390 ] [ 10:33 ] [ طاقبستان ]
سرپرست شهرداری کرمانشاه گفت: با هدف جمع‌آوری اطلاعات، دسترسی آسان و مکانیزه کردن سیستم پاسخگویی، املاک سطح شهر کرمانشاه ممیزی می‌شوند.
خبرگزاری فارس: طرح مميزي املاك در كرمانشاه اجرا مي‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری کرمانشاه، امیر رحیمی با بیان این مطلب افزود: در گذشته فقدان سیتم مکانیزه و به روز اطلاعات املاک شهر کرمانشاه به طور جدی احساس می‌شد.
وی ادامه داد: براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته مقرر شد این امر در سطح املاک موجود در مناطق 6 گانه با نظارت سازمان آمار و فن‌آوری اطلاعات شهرداری انجام شود. 
رحیمی خاطر‌نشان کرد: با همکاری بخش خصوصی ابتدا نیروهای مورد نیاز طرح آموز‌ش‌های لازم را فرا گرفتند تا این امر به طور دقیق و صحیح اجرایی شود.
رحیمی با بر شمردن مزایای طرح ممیزی املاک گفت‌: کمک به عمران، توسعه و آبادانی بیشتر و رضایت‌مندی شهروندان از خدمات درخواستی شهرداری، تخصیص امکانات براساس نیاز در محدوده مناطق و ... از مهم‌ترین فواید و مزایای این طرح است.
سرپرست شهرداری کرمانشاه با درخواست تعامل دو‌سویه و همکاری‌های لازم از سوی شهروندان با مامورانی که برای ممیزی املاک به درب منازل مراجعه خواهند کرد، یاد‌آوری شد: مامورانی که دارای حکم ماموریت عکس‌دار ممهور به مهر شهرداری و شرکت نگین سازه توس هستند در حضور مالکین املاک، از نظر عمرانی و ساخت و ساز هستند موارد مورد نیاز را ممیزی می‌کنند.
وی تصریح کرد: همانطور که از سوی شهرداری طی اطلاعیه‌های مختلف این موضوع در سطح شهر اطلاع‌رسانی شده به منظور پرهیز از اتلاف وقت‌، شهروندان باید مدارک مورد نیاز از قبیل سند مالکیت‌، پروانه یا پایانکار ساختمانی‌، قبوض آب، برق، گاز و تلفن‌، مدارک شناسایی و آخرین فیش یا مفاصه حساب نوسازی و یا هر گونه گواهی دیگر را به ماموران مذکور ارائه کنند. 
به گفته رحیمی‌، در صورت عدم همکاری‌، ملک مورد نظر طبق قوانین موجود به صورت علی الراس ممیزی می‌شود.
وی با اشاره به اینکه طرح هم‌اکنون در منطقه یک شهرداری اجرایی و عملیاتی شده است، گفت‌: براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و طبق برنامه‌، مناطق دیگری به دنبال آن ممیزی می‌شوند‌.

[ سه شنبه 29 شهریور1390 ] [ 10:30 ] [ طاقبستان ]
 با کار فنی و پیچیده ماموران پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات انتظامی استان کرمانشاه‌، 2 متهم که پس از تهیه وبلاگ در فضای اینترنت اقدام به نشر اکاذیب کرده بودند، دستگیر شدند‌.
خبرگزاری فارس: دستگيري 2 متهم توسط پليس فتاي انتظامي کرمانشاه

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس‌، در پی ارجاع یک فقره پرونده از آگاهی انتظامی استان کرمانشاه به پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات (فتا) مبنی بر نشر اکاذیب و هتک حیثیت توسط شخص یا اشخاصی ناشناس‌، پیگیری موضوع در دستور کار ماموران پلیس قرار گرفت‌.
بنا‌بر‌این گزارش‌، تحقیقات به عمل آمده حاکی از آن بود، فرد یا افرادی با تهیه وبلاگ در فضای اینترنت، اقدام به نشر اکاذیب کرده‌اند و به همین دلیل با اعلام شکایت و دادخواهی از سوی شاکی مورد پیگیری قرار گرفته‌اند‌.
این گزارش می‌افزاید: سرانجام پس از مدتی کار کارشناسی و فنی پیچیده و با استعلام از ارگان‌های مرتبط، 2 متهم در این رابطه شناسایی و دستگیر شدند‌.
این گزارش حاکی از آن است، متهمان که 2 مرد 25 و 34 ساله هستند برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شدند‌.

[ سه شنبه 29 شهریور1390 ] [ 10:29 ] [ طاقبستان ]
رئیس اداره امور هنری فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه گفت: 21 نفر از مفاخر کرمانشاه در حوزه‌های مختلف فردا با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تقدیر می‌شوند.

سهیل دینوری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه اظهار کرد: فردا طی مراسمی از پوران درخشنده،‌ بهرام کلهرنیا، ابراهیم عزیزی،‌ پروفسور شمسی‌پور، مجتبی آقایی، شهرام ناظری‌، میر‌جلال‌الدین کزازی، آیت‌الله حسن ممدوحی، محمد‌جواد محبت، جواد کریمی، رحیم معینی کرمانشاهی، ابراهیم سپهری، ید‌الله عاطفی‌، علی شرف نوبتی (پرتو)، عبد‌الحسین محسنی کرمانشاهی‌، هادی منتظری، کیخسرو پورناظری‌، فریدون عاطفی، علی‌اکبر مرادی، سید جلال‌الدین محمدیان و حشمت‌الله فرید از مفاخر و مشاهیر کرمانشاه تقدیر می‌شود.
وی تصریح کرد: برنامه شب‌های خاطره ویژه مناطق عملیاتی استان‌ کرمانشاه با حضور فرماندهان دوران مقدس ناصر شعبانی‌، محمدابراهیم شفیعی، رسول ایوانی و  فرزاد اسد‌الله ناصح برگزار می‌شود و این سرداران جنگ خاطرات مناطق عملیاتی بازی دراز، پاوه، گیلان غرب و مرصاد را بازگویی می‌کنند.  
دینوری ادامه داد: در نمایشگاه هفته هنر کرمانشاه 20 غرفه به همراه 4 سیاه چادر برپا شده است که در زمینه‌های صنایع دستی استان کرمانشاه از جمله جاجیم‌بافی، گلیم‌بافی، نمد‌بافی، چاقو‌سازی، گیوه‌بافی، دوخت لباس‌های محلی زنان در مدت زمان یک ساعت، معرفی اماکن تاریخی و گردشگری استان، عرضه و پخت سوغات کرمانشاه و... فعالیت دارند.
وی اجرای موسیقی سنتی کرمانشاه، نمایش صحنه‌ای در چند نقطه از شهر تهران و همچنین نمایش‌ را از دیگر بخش‌های این هفته هنر عنوان کرد.
دینوری اضافه کرد: معرفی و نمایش ظرفیت‌های عشایر استان کرمانشاه، دستاورد‌های فرهنگی و آثار نویسندگان کرمانشاهی در زمینه‌های مختلف هنری از بخش‌های دیگر این هفته است.
رئیس اداره امور هنری فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه در پایان گفت: همچنین بخش ویژه مطبوعات استان با تاریخ 150 ساله‌، بخش بنیاد نخبگان و غرفه‌های تمام انجمن‌های بخش خصوصی به ویژه انجمن سینمای جوان، گرافیک، عکاسان، کاریکاتور و نمایشی در این نمایشگاه دایر است.

[ دوشنبه 28 شهریور1390 ] [ 18:56 ] [ طاقبستان ]
گنجینه اسناد مشاهیر استان کرمانشاه امروز با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان ثبت احوال کشور افتتاح شد.
 به گزارش خبر‌گزاری فارس از کر‌مانشاه، محمد ناظمی اردکانی در مراسم افتتاح گنجینه اسناد کرمانشاه در اداره ثبت احوال استان  ضمن تبر‌یک تاسیس گنجینه اسناد فر‌زانگان و فرهیختگان استان کرمانشاه افزود‌: جمع‌آوری این سند‌های ارزشمند کاری فرهنگی و ارزشی است که سازمان ثبت احوال استان‌ها‌ انجام داده‌اند و امیدواریم در همه شهر‌ها گنجینه فر‌زانگان‌ جمع‌آوری شود.
معاون وزیر کشور گنجینه اسناد‌ استان کرمانشاه را‌ با رو‌نمایی از پرده سند مربوط به آیت‌الله سید مر‌تضی نجو‌می افتتاح کرد.
مسئول گنجینه مشاهیر استان کرمانشاه نیز در این مراسم در جمع خبر‌نگاران گفت‌: 30 سند مشاهیر استان طی مدت یکسال جمع آوری شده است که شا‌مل تمام مشا‌هیر استان‌ نیز نیست‌.
بهمن میر‌زایی ادامه داد: این اسناد شا‌مل اسناد سجلی مشا‌هیر از جمله هنر‌مندان‌، نقا‌شان‌، خوانندگان‌،شعرا، عرفا‌، علما و شهداست.
وی با اشاره به روند جمع‌آوری اسناد مشاهیر تصریح کرد: جمع‌آوری اسناد باید با اجازه خود مشاهیر یا در صورت‌ فوت با اجازه ورثه انجام شود و این خود باعث کندی روند جمع‌آوری اسناد شده است.
میر‌زایی با اشاره به قدیمی‌ترین سند کرمانشاه اظهار داشت: قدیمی‌ترین سند مربوط به میرزا تقی‌خان رهبر منشی معارف وقت بوده است؛ وی در سال 1267 متولد شده و تنظیم این سند در  27 آذر سال 1305 بوده است.
مسئول گنجینه مشاهیر استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: درب این گنجینه به روی عموم مردم باز است و علاقه‌مندان می‌توانند برای بازدید به اداره ثبت احوال استان کرمانشاه مراجعه کنند.
گفتنی است؛ در این گنجینه اسناد مشخصات سجلی علما و مشاهیر استان، قهر‌مانان ورزشی همچون کوروش باقری قهر‌مان وزنه‌بر‌داری ایران و محمد حسین محبی کشتی‌گیر آزاد‌کار، همچنین نخستین سند سجلی‌ شهر‌ستان‌های دالاهو‌، قصر شیرین‌، سنقر‌، کنگاور‌، اسلام‌آباد غرب، روانسر و مکاتبات اداری در ثبت احوال قدیم دیده می‌شود.  
یکی از اسناد موجود در این گنجینه مربوط به آیت‌الله نجومی است. وی فرزند جواد از هنر‌مندان و مفسران قرآن، عضو پیو‌سته فر‌هنگیان هنر و چهره ماند‌گار هنر ایران و از بر‌تر‌ین خو‌شنو‌یسان جهان بوده است.
 از آثار به ثبت رسیده آیت‌الله نجومی می‌توان به مجمو‌عه عکسی از آثار خطی وی، چند رساله ارزشمند با عناوینی چون رساله بعد معنوی هنر خط، رساله التصویر و التمثیل‌، رساله الغنا‌، رساله النجاسه الخمر، تفسیر سوره مومن و رساله در تعظیم شعائر اسلامی اشاره کرد.
آیت‌الله نجومی به عنوان چهره ماندگار ایران در عالم هنر مورد تقدیر قرار گرفته بود، وی همچنین لوح تقدیر نخستین جشنواره خو‌شنو‌یسان جهان را از آن خود کرده است.
[ دوشنبه 28 شهریور1390 ] [ 18:55 ] [ طاقبستان ]

امروز در جلسه ای با حضور استاندار کرمانشاه به مشکلات جمعی از جانبازان قطع نخاعی که سال 1379 در قالب تعاونی ایثارگران قصرشیرین برای احداث گلخانه ای در قصرشیرین وام 96 میلیون تومانی از بانک کشاورزی دریافت کرده، ولی به عللی موفق به پرداخت اقساط آن نشده بودند، بررسی شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه کرمانشاه، این افراد قرار بود تا سال 1384 اقساط وام دریافتی شان را پرداخت کنند، اما به دلیل مشکلاتی که این تعاونی با کارگران خود داشت و تملک برخی از دستگاه های این گلخانه در ازای بدهی کارگران و نهایتا ورشکسته شدن، نتوانستند بدهی خود را به بانک کشاورزی پرداخت کند.

وثیقه این تسهیلات دریافتی، منزل مسکونی چهار تن از جانبازان عضو این تعاونی بوده که به واسطه عدم پرداخت مطالباتشان، توسط بانک کشاورزی تملک شده است.

در جلسه امروز که به منظور رفع مشکل این افراد در استانداری تشکیل شد، محمودرضا پویافرد مدیر شعب بانک کشاورزی استان کرمانشاه با بیان اینکه طبق قانون مجبور بودیم وثیقه این وام را به تملک بانک در بیاوریم، گفت: علیرغم اینکه باید چند بار با انتشار آگهی مزایده این املاک را برای فروش می گذاشتیم، اما به واسطه  دستور استاندار این اقدام را نکردیم .

 وی با بیان اینکه کل رقم مطالبات بانک از بابت این وام 410 میلیون تومان است، گفت: با مکاتباتی که با مدیرعامل بانک کشاورزی داشتیم، به واسطه شرایط ویژه این جانبازان، جرایم دیرکرد این وام بخشیده شد و هم اکنون تنها 180 میلیون تومان بابت اصل و سود این وام اعضای این تعاونی به بانک کشاورزی بدهکار هستند که در صورت پرداخت این مبلغ، منازل آنان از تملک بانک خارج می شود.

پویافرد تصریح کرد: همه تلاش خود را برای حل مشکل این عزیزان  انجام خواهیم داد و امیدواریم هرچه سریعتر این مشکل برطرف و دغدغه جانبازان از بین برود.

استاندار کرمانشاه نیز در این نشست گفت: کشور مدیون دلاور مردیهای جانبازان است و ما باید از همه توان و امکانات در جهت حل مشکلات جانبازان استفاده کنیم.

سید دادوش هاشمی در جلسه رسیدگی به مشکلات  تعاونی ایثارگران  قصرشیرین گفت: اگر جانبازان و ایثارگران نبودند امروز  کشور به این سربلندی وجود نداشت.

وی ادامه داد: باید برای کسی که از و جود خود برای آب و خاکش گذشته است، از همه چیز گذشت.

استاندار کرمانشاه در ادامه با اشاره به اینکه باید هر اقدامی انجام دهیم تا استرس و نگرانی در زندگی جانبازان جایی نداشته باشد، گفت: هرگز اجازه نخواهیم داد که سرپناه این عزیزان توسط بانک تصاحب شود.

وی در ادامه تاکید کرد: از مسئولین بانک کشاورزی می خواهم در اسرع وقت و با همه توان  به مشکلات جانبازان تعاونی ایثارگران قصرشیرین رسیدگی  کند.

وی در پایان تاکید کرد: گرفتن خانه های جانبازان قطع نخاعی در ازاء مطالبات بانک بازتاب بسیار بد اجتماعی دارد که هرگز نباید بانک اجازه وقوع این اتفاق را بدهد.

[ دوشنبه 28 شهریور1390 ] [ 14:26 ] [ طاقبستان ]

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان از فوتبالیست سر پل ذهابی برای حضور در اردوی تیم ملی دعوت کرد.

 به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، به نقل از روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان کرمانشاه، بختيار رحماني فوتباليست سرپل ذهابي تيم فولاد خوزستان كه سابقه عضويت در همه تيمهاي پايه تيم ملي از نونهالان تا اميد را داشت با دعوت كارلوس كي روش مربي پرتغالي تيم ملي ايران به جمع 28 فوتباليست تيم ملي ايران جهت حضور در اردوي 2 روزه دعوت شد.

 رحماني که در مسابقات اين فصل ليگ برتر تاكنون 2 گل براي فولاد به ثمر رسانده است بايد ساعت 15 روز دوشنبه 28 شهريور ماه خود را در محل هتل المپيك به كادر فني تيم ملي معرفي كند.

 قرار است مرحله جديد اردوي آمادگي تيم ملي فوتبال به منظور توسعه برنامه هاي كادر فني اين تيم برگزار شود.

 نخستين جلسه تمرين تيم ملي، ساعت 30/17 دقيقه روز دوشنبه در كمپ تيم ملي برگزار مي شود.

[ دوشنبه 28 شهریور1390 ] [ 14:24 ] [ طاقبستان ]

فرماندار کرمانشاه گفت: 1450 نفر انجام سرشماری عمومی نفوس و مسکن در شهرستان کرمانشاه را برعهده دارند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، محسن زرین ماه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در سرشماری عمومی نفوس و مسکن پیش رو که از دوم تا 22 آبان سال جاری برگزار می شود، در مجموع 1450 نفر کار سرشماری از 266 هزار خانوار شهرستان کرمانشاه با جمعیتی بالغ بر یک نفر را برعهده دارند.

زرین ماه افزود: کار تامین نیروی انسانی مورد نیاز انجام این سرشماری از ماه ها پیش از طریق سایت اینترنتی مربوطه انجام و از چند روز پیش آموزش این افراد آغاز شده است.

وی گفت:  در این سرشماری مامورین در مناطق شهری و روستایی به درب منازل خانوارها مراجعه و پرسش های مورد نظر را که حدود 60 پرسش است، از آنان می پرسند.

زرین ماه از مردم خواست نهایت همکاری را با ماموران سرشماری داشته باشند و گفت: اطلاعات به دست آمده در اختیار مرکز آمار ایران قرار خواهد گرفت.

وی در خصوص تامین بودجه مورد نیاز اجرا این سرشماری نیز گفت: اعتبار این کار بصورت متمرکز در بودجه امسال کشور دیده شده و در اختیار استانها قرار می گیرد.

وی گفت: تمام دستگاه های دولتی موظفند امکانات و تجهیزات مورد نیاز را در اختیار این طرح بزرگ قرار دهند.

فرماندار کرمانشاه در بخشی از سخنانش به اهمیت این سرشماری اشاره کرد و افزود: سرشماری و بدست آوردن آمار به روز، مبنا و پایه هرگونه برنامه ریزی صحیح است و بی شک اجرا صحیح این سرشماری که از این پس هر پنج سال یک مرتبه برگزار می شود می تواند به مسئولین در برنامه ریزی درست کم شایانی کند.

زرین ماه از مردم خواست با دادن اطلاعات درست به انجام صحیح و دقیق این سرشماری کمک کنند.

[ دوشنبه 28 شهریور1390 ] [ 14:22 ] [ طاقبستان ]

سرپرست شهرداري كرمانشاه گفت: با تلاش بي وقفه پرسنل شهرداري، روزانه بيش از 800 تن آسفالت براي روكش معابر و عمليات آسفالت ريزي در سطح شهر كرمانشاه پخش مي شود.

 مهندس امير رحيمي در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، با بيان مطلب فوق افزود: با توجه به وقفه اي كه در گذشته در خصوص عمليات آسفالت معابر شهر كرمانشاه به وجود آمده بود، تلاش مجموعه شهرداري برای جبران زمان از دسته رفته در راس كار قرارگرفت، به طوري كه هم اكنون به صورت شبانه روزي اين موضوع با جديت در حال انجام است.

وي با بيان اينكه در شهريور ماه جاري بيش از 13 هزار تن آسفالت ريزي انجام شده است، خاطر نشان كرد: اين ميزان حجم آسفالت ريزي بيانگر عزم جدي براي جبران زمان از دست رفته در ماه هاي ابتدايي امسال بوده است .

به گفته رحيمي  از ابتداي امسال تاكنون 40 هزار تن آسفالت در سطح شهر كرمانشاه پخش شده است.

سرپرست شهرداري كرمانشاه تصريح كرد: هم اكنون با همكاري بخش خصوصي سه گروه به صورت شبانه روزي در حال فعاليت هستند و اميدواريم شرايط آب وهوايي بگونه اي باشد كه اين روند براي رفاه حال شهروندان ادامه يابد.

[ دوشنبه 28 شهریور1390 ] [ 10:36 ] [ طاقبستان ]

استاندار كرمانشاه گفت: امسال اعزام كاروان هاي راهيان نور به استان نسبت به سال گذشته 130 درصد رشد داشته است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه کرمانشاه، مهندس سید دادوش خبرگزاری فارس: رشد 2 برابری سرانه فضای ورزشی کرمانشاههاشمی با اشاره به  اقدامات انجام شده در زمينه هاي اجتماعي و فرهنگي دراستان طی دولت نهم و دهم، افزود: اعزام كاروان هاي راهيان نور به عنوان اقدامي تاثيرگذار در راستاي ترويج فرهنگ ايثار و شهادت كه در دولت نهم آغاز گرديد، در دولت دهم با اهتمام بيشتري ادامه يافت، بطوريكه در استان طی سال جاري نسبت به سال گذشته بيش از 130 درصد رشد داشته است.

وي در ادامه اظهار داشت: تعداد كانون هاي مساجد استان نیز طي 6 سال گذشته از 44 مورد به 266 مورد افزايش يافته و از رشد 4 برابري برخوردار بوده است.

استاندار كرمانشاه با بيان اينكه تعداد موسسات فرهنگي و هنري استان از 8 مورد سال 1383 به 21 مورد در سال 1389 افزايش يافته، گفت: تعداد كتابخانه هاي عمومي نيز از 48 مورد سال 1383 به 63 مورد در سال 1389 افزايش يافته است.

وي خاطر نشان ساخت: تعداد گردشگران ورودي به استان از حدود يك ميليون نفر در سال 1383 به دو ميليون و 600 هزار نفر در سال 1388 افزايش يافته است.

وي ادامه داد: در همين مدت كليه رشته هاي تخصصي در دانشگاه علوم پزشكي كرمانشاه تاسيس شده و تخت هاي ويژه آی سی یو و سی سی یو در استان به دو برابر افزايش يافته است.

وی افزود: دانشگاه رازي هم از لحاظ عملكرد ارزيابي عمومي دانشگاه هاي سراسر كشور رتبة اول كشوري را كسب نموده  و 4 نفر از اعضاي هيات علمي دانشگاه رازي به عنوان دانشمندان برتر جهان اسلام انتخاب و شناخته شده اند.

وي گفت: طي 6 سال گذشته تعداد پايگاه هاي سلامت اجتماعي استان به 6 برابر افزايش يافته است.

 استاندار كرمانشاه گفت: سرانه برخورداري از فضاي ورزشي نیز در سال 1388 نسبت به سال 1383 به دو و نيم برابر افزايش يافته است.
 
هاشمي همچنین در خصوص فعاليت هاي صورت گرفته در زمينه عمراني و زيربنايي طي 6  سال گذشته افزود: طي 6 سال گذشته اجراي طرح هاي مختلف نيروگاهي براي افزايش 3 برابری توليد برق در استان آغاز شده و بهره برداري از بزرگترين تونل آبي كشور در سد گاوشان صورت گرفته است.

وي اظهار داشت:طي همين مدت 3 سد گاوشان‘ گيلانغرب و شيان به بهره برداري رسيده اند و سدهاي زاگرس و آزادي نيز آبگيري شده اند.

وي با بيان اينگه مطالعات راه آهن كرمانشاه و خسروي به اتمام رسيده است، ادامه داد: طي همين مدت  بيمارستان سرپل ذهاب پس از 11 سال وقفه‘ هتل بين المللي كرمانشاه پس از چند دهه وقفه و بيمارستان دكتد محمد كرمانشاهي پس از گذشت 30 سال افتتاح شده اند.

استاندار كرمانشاه افزود: طي 6 سال گذشته شبكه گذاري گاز در استان با رشد 121 درصدي و گازرساني به روستاها با رشد 585 درصدي برخوردار بوده اند.

 وي در پايان به بهره برداري رسيدن 9 تصفيه خانه فاضلاب استان ‘ دو برابر شدن شاخص آسفالت راه روستايي‘ تكميل كنارگذر شرقي كرمانشاه و پيشرفت فيزيكي 40 درصدي كنار گذر غربي و افزايش ظرفيت دو هزار تنی سيمان غرب و احداث سيمان سامان با ظرفيت 7 هزار تن را از ديگر اقدامات انجام شده در استان طي 6 سال گذشته عنوان كرد. 

[ دوشنبه 28 شهریور1390 ] [ 10:34 ] [ طاقبستان ]
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه گفت:‌ سیمای فرهنگی و هنری استان فرهنگ‌مدار کرمانشاه درخشان و تابناک است به طوری که قدمت تاریخی آن به قرن چهارم میلادی برمی‌گردد.
خبرگزاری فارس: قدمت تاريخي كرمانشاه به قرن چهارم ميلادي برمي‌گردد

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه حجت‌الاسلام محمد آفتابی در مراسم افتتاحیه هفته هنر کرمانشاه اظهار کرد: سیمای فرهنگی استان کرمانشاه نشانی صادق بر ارزش‌های پیدا و پنهان آن است؛ مردمانی که در دوران باستان بسیاری از بخش‌های تاریخ را به نام خود ثبت و ضبط کرده‌اند و عنوان برازنده گهواره تمدن که معرف بخشی از هویت ایرانی و اسلامی آن است را احراز کردند.
وی افزود: کرمانشاه بی‌شک با قدمت تاریخی 8 تا 12 هزار ساله وجود نحله‌‌های زندگی تاریخ و به طبع آن فرهنگ و هنر را آشکار می‌سازد. با این وصف متولیان هنرهای نمایشی، تجسمی، صنایع دستی و دیگر هنرها که شهره عقل، اندیشه و ذوق سرشار است را الهام‌بخش تلقی کرده تا در پرتو آن هدایتگر ارزش‌ها، پیام‌ها و خلق آثار بدیع باشند.
آفتابی ادامه داد: امری که در جریان برگزاری مطلوب و شایسته هفته هنر کرمانشاه مجمع لذت‌بخش و متعالی هنری را این‌بار به نام نامی کرمانشاهیان سامان بخشید تا در نتیجه آن هنرمندان خلاق نبوغ فکری و اندیشه‌ای خود را که مرهون فرهنگ و هنر این سرزمین است به دیگران معرفی کنند و بسترهای لازم را برای بالندگی و ارتقای شاخص‌های این بخش فراهم کنند.
وی تصریح کرد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن تعامل با معاونت امور هنری و سایر امور مطبوع با برنامه‌ریزی و طراحی لازم در نتیجه ده‌ها جلسه و نشست‌های هماهنگی و تبادل‌نظر با اهالی فرهنگ و هنر و مسئولان استانی به ویژه استاندار کرمانشاه و مشارکت هدفمند هنرمندان و هنردوستان زمینه برگزاری هفته هنر را فراهم کرد تا به واسطه آن همگان از نزدیک با هنرهای فاخر، آداب، جاذبه‌ها و ارزش‌های هنری استان کرمانشاه آشنا شده و توشه قابلی را برگرفته و مروج و مبلغ هنر این دیار فرهنگ دوست و فرهنگ‌پرور باشند.

[ یکشنبه 27 شهریور1390 ] [ 18:13 ] [ طاقبستان ]

معاون فرهنگی هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه از برگزاری جشنواره ملی موسیقی دفاع مقدس در کرمانشاه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه کرمانشاه، مصیب چراغی در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: این جشنواره از چهارم تا هفتم مهر ماه، بصورت همزمان در کرمانشاه و تهران برگزار می شود.

چراغی با بیان اینکه استانهای مرزی زیادی متقاضی میزبانی این جشنواره بودند، افزود: مراسم افتتاحیه این جشنواره صبح روز چهارم مهرماه به صورت همزمان در گلزار شهدا کرمانشاه و بهشت زهرا تهران با حضور جمعی از مسئولین و هنرمندان برگزار می شود.

وی با بیان اینکه در طول برپایی این جشنواره میزبان 250 نفر از هنرمندان عرصه موسیقی کشور هستیم، گفت: در این جشنواره یازده گروه موسیقی در کرمانشاه و تهران به اجرا برنامه می پردازند.

وی گروه هایی که طی چهار روز برپایی این جشنواره در کرمانشاه به اجرا برنامه می پردازند را شامل گروه تنبورنوازان بیستون به سرپرستی بهزاد مرادی، گروه سنتی آوا به سرپرستی ابراهیم احمدی و گروه سنتی خیام به سرپرستی سامان یزدان پور عنوان کرد و گفت: این سه گروه از کرمانشاه هستند.

چراغی ادامه داد: چند گروه دیگر که از سوی دفتر موسیقی وزارت ارشاد معرفی شده و در این جشنواره به اجرا برنامه می پردازند نیز شامل گروه موسیقی محلی اقوام ایرانی به مدیریت آرش اوستا، گروه موسیقی محمدرضا عقیلی به خوانندگی رشید وطن دوست و همین گروه با خوانندگی قاسم افشار و گروه موسیقی بین الملل هستند.

وی افزود: درمراسم اختتامیه این جشنواره نیز گروه موسیقی ستنی هادی منتظری و ارکستر سمفونیک صدا و سیما به اجرا برنامه می پردازند.

چراغی با بیان اینکه عمده اجراهای این جشنواره در کرماناشاه خواهد بود و تنها دو گروه در تهران به اجرا برنامه می پردازند، عنوان کرد: در مراسم اختتامیه این جشنواره از برگزیدگان تجلیل خواهد شد.  

گفتنی است: این سومین سال است که جشنواره موسیقی دفاع مقدس در استان کرمانشاه برگزار می شود.

[ یکشنبه 27 شهریور1390 ] [ 11:47 ] [ طاقبستان ]

استاندار کرمانشاه گفت: همه دستگاه ها موظف هستند فضای پر شور و نشاطی را در آغاز سال تحصیلی در جامعه ایجاد کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کرمانشاه، مهندس سید دادوش هاشمی در پنجمین جلسه شورای آموزش و پرورش استان با بیان مطلب فوق گفت: باید همه تلاش کنیم تا خاطره ای بیادماندنی از آغاز سال تحصیلی در ذهن دانش آموزان بجا بماند .

وی در ادامه با اشاره به اینکه همه تمهیدات لازم برای آغاز سال تحصیلی در استان فراهم شده است، گفت: در بخشنامه ای از همه ادارات استان خواسته شده آغاز سال تحصیلی جدید به دانش آموزان و فرهنگیان تبریک گفته شود .

رییس شورای آموزش و پرورش استان تصریح کرد:مسئولین استان در مدارس محل تحصیل خود در روز آغاز سال تحصیلی حاضر شوند .

وی در ادامه با بیان اینکه تقارن آغاز سال تحصیلی با هفته دفاع مقدس فرصتی است که دلاور مردیهای رزمندگان برای دانش آموزان بیان شود، گفت: باید از راویانی که توانایی بازگو کردن رشادتهای دفاع مقدس را به زبان ساده برای دانش آموزان دارند، استفاده کرد.

هاشمی  یادآور شد: باید روح دانش آموزان را با بزرگی شهدا، جانبازان و آزادگان و رزمندگان آشنا کنیم .

وی افزود: آموزش و پرورش اساس جامعه و تربیت انسان متفکر مهمترین هدف آموزش و پرورش است.

استاندار کرمانشاه در ادامه بر کمک به دانش آموزان نیازمند و محروم تاکید کرد وگفت: تیم های غیر محسوسی در نواحی و شهرستانها اقدام به شناسایی دانش آموزان بی بضاعت کند تا به آنان کمک شود.

در ادامه این جلسه معاون آموزش و پرورش استان کرمانشاه گفت: بر اساس سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، امسال  20 درصد مدارس استان که شامل 900 مدرسه می شود در طرح هوشمند سازی مدارس قرار می گیرند.

حجت اله الماسی گفت: بر این اساس مراحل پنج گانه هوشند سازی مدارس شامل نیمه الکترونیک، الکترونیک، نیمه هوشمند، هوشمند و هوشمند پیشرفته است.

معاون پژوهش وبرنامه ریزی آموزش و پرورش استان کرمانشاه در ادامه با اشاره به اینکه در استان امسال 900 مدرسه شامل مدارس مجتمع های شهری و روستایی، غیر انتفاعی، تیزهوشان، نمونه دولتی، نمونه مردمی، هنرستان های فنی و حرفه ای، کار و دانش، مدارس هیات امنایی و خیر ساز، شاهد و بخشی از مدارس عادی مستعد این طرح هوشمند خواهند شد، گفت: در سالهای آینده بقیه مدارس استان هوشمند می شوند.

وی در ادامه با بیان اینکه طرح هوشمند سازی مدارس در بخشهای مدیریتی مسئولین و کارکنان، تجهیزات و تجهیزات کلاسی اجرا می شود، گفت: هر کدام از این مراحل منوط به قرار گرفتن شرایط مدرسه در یکی از مراحل پنج گانه هوشمندسازی است.

وی تصریح کرد: همه مدیران، معاونین و معلمان مدارس باید دوره های  ICDL و دانش آموزان و اولیای آنان باید آموزشهای خاص استفاده از رایانه را فرا بگیرند.

الماسی تصریح کرد: بخشی از محتوای آموزشی مدارس هوشمند توسط وزارت آموزش و پرورش، بخشی توسط معلمان و  محتوای الکترونیکی پایگاه های علمی رشد تهیه می شود.

 معاون پژوهش وبرنامه ریزی آموزش و پرورش استان کرمانشاه در پایان گفت:برای  اجرا این طرح نیازمند اختصاص اعتبار و همکاری مخابرات برای افزایش باند اینترنت آموزش و پرش هستیم .

[ یکشنبه 27 شهریور1390 ] [ 11:45 ] [ طاقبستان ]
استاندار کرمانشاه گفت: کرمانشاه با قدمت چند هزار ساله مهد علما، فرزانگان، فرهیختگان و چهره‌های تاریخ است که با افقی روشن در بستر ارتقای فرهنگی می اندیشند.
خبرگزاری فارس: كرمانشاه مهد چهره‌هاي تاريخ‌ساز است

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه سیددادوش هاشمی در مراسم افتتاح هفته هنر کرمانشاه افزود: کرمانشاه گهواره تمدن بوده و با قدمت چند هزار ساله مهد علما، فرزانگان، فرهیختگان و چهره‌های تاریخ‌ساز است که با افقی روشن در بستر توسعه و ارتقای فرهنگی می‌اندیشند تا از این رهگذر با همت بلند این هنرمندان متعهد و ارزشمند طی طریق شود.
وی اظهار داشت: کرمانشاه در زمینه هنرهای مختلف از جمله تجسمی، موسیقی، صنایع دستی و نمایشی به اوج قله رسیده و چشم‌انداز روشنی در توسعه ترسیم کرده است.
هاشمی ادامه داد: دیار کرمانشاه میراث گرانبهای فرهنگی بوده و با توجه به مفاخر نکونام و همچنین قابلیت‌های اقلیمی باعث شده که صفات پسندیده‌ در مردم و هنرمندان به بلوغ برسد.
استاندار کرمانشاه اضافه کرد: فرهنگ اصیل به همراه خلاقیت و ایده‌پردازی، آرمان‌هایی را پیش‌روی ما گذاشته است که باید به آنها نزدیک شویم.
وی تصریح کرد: مناظر، تالاب‌ها و جنگل‌های کرمانشاه بسیار زیبا و دل‌انگیز بوده و آثار باستانی آن متعلق به دوران ساسانی و هخامنشی است و از همه مهم‌تر کرمانشاه نقش بالایی در توسعه و آینده کشور ایفا می‌کند.

* کرمانشاه پایتخت هنری کشور شود
فرهاد تجری نماینده استان کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم با اشاره به اینکه کرمانشاه مهد تمدن است، گفت: پیشنهاد ما این است که کرمانشاه همچون استان‌های دیگر که پایتخت‌های دینی و فرهنگی کشور هستند به عنوان پایتخت هنری کشور معرفی شود. همانگونه که خراسان رضوی و قم پایتخت دینی و استان اصفهان پایتخت فرهنگی کشور است.

[ یکشنبه 27 شهریور1390 ] [ 11:44 ] [ طاقبستان ]

مدير پايگاه ميراث جهاني بيستون گفت: طرح مطالعاتي مرمت کتيبه داريوش آغاز شده و به کمک گروهي از مرمت‏گران آلماني پيگيري مي‏شود.

 به گزارش خبرنگار سرویس میراث فرهنگی و گردشگری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، مهندس حسين راعي در این خصوص، اظهار داشت: فاز اول مطالعات براي مرمت اين کتيبه در حال انجام است، اين طرح مطالعاتي تهيه نقشه‏هاي اسکن نوري را شامل مي‏شود، که دقت آن يک صدم ميلي متر است و از روي اين نقشه‏ها نقشه آسيب‏شناسي کتيبه انجام خواهد شد.

 وی گفت: تهيه نقشه براي انجام اين طرح به 2 ميليارد و 500 ميليون ريال اعتبار نياز دارد.

 اين مقام مسؤول همچنين اضافه کرد: بعد از اتمام کارهاي مطالعاتي اين پروژه مرحله اجرايي اين طرح آغاز خواهد شد، فاز اول مرحله اجرايي اين پروژه عمليات رفع خطر و فاز دوم اقدامات تکميلي، مرمتي و حفاطتي است.

 راعی تصریح کرد: اقداماتي که به مرحله اجرايي مربوط مي‏شود به پيشنهاداتي بستگي دارد که توسط طرح‏هاي مطالعاتي حاصل شده است.

 گفتني است؛ نقش برجسته و کتيبه داريوش يکم، يکي از با ارزش‏ترين يادگارهاي ادبي و تاريخي ايران است که در 30 کيلومتري شمال شرقي شهر کرمانشاه بر روي صخره معروف به بيستون حجاري شده است.

[ شنبه 26 شهریور1390 ] [ 20:28 ] [ طاقبستان ]
استاندار كرمانشاه از ایجاد بیش از 25 هزار شغل در استان طي پنج ماهه اول سال جاري خبر داد. به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه کرمانشاه، مهندس سيد دادوش هاشمي عنوان كرد: از ابتداي سال جاري تاكنون 25 هزار و 156 شغل جديد در استان ایجاد شده است. وی با اشاره به تعهد ایجاد 60 هزار شغل در استان طی سال جاري، گفت: يقين دارم با تلاش مديران و همكاران مسؤل، باقيمانده تعهد يعني ايجاد 35 هزار شغل جديد تا پايان سال جاري محقق مي شود. استاندار كرمانشاه درادامه افزود:از 70ميليارد تومان تسهيلات ابلاغي طرح حمايت و ساماندهي مشاغل خانگي به استان، تاكنون 9993 نفر در قالب طرح هاي مستقل و پشتيبان ثبت نام شده اند و براي 1679طرح از سوي دستگاه هاي اجرايي مجوز صادر گرديده و ازاين تعداد 643مورد با تسهيلاتي بالغ بر 25 میلیارد ريال به بانك هاي عامل معرفي شده اند. هاشمي تصريح كرد: از محل اعتبارات صندوق توسعه ملي در بخش صنعت نیز در مجموع 48 طرح با ميزان سرمايه گذاري 3896ميليون يورو در حال بررسي است كه تاكنون 13طرح با سرمايه گذاري 313ميليون يورو مصوب و به صندوق مذكور معرفي شده و ساير طرح ها نيز در حال برسي و تكميل مدارك مي باشند.
[ شنبه 26 شهریور1390 ] [ 20:27 ] [ طاقبستان ]
 استاندار کرمانشاه گفت: پیشرفت‌های علمی، اقتصادی و نظامی امروز ایران اسلامی تحت درایت‌های مقام معظم رهبری و برنامه‌های راهبردی دولت حیرت جهانیان را برانگیخته است.
خبرگزاری فارس: برنامه‌های راهبردی دولت حيرت جهانیان را برانگيخته است

به گزارش خبر گزاری فارس از کرمانشاه به نقل از روابط عمومی استانداری کرمانشاه، سید دادوش هاشمی افزود: با روی کار ‌آمدن دولت مردمی و عدالت محور نهم و در پی آن دولت دهم با افتخار کسب آرای قاطع ملت مومنی متعهد و مسلمان ایران تحقق اهداف و آرمان‌ها امام خمینی (ره) و رهبر فرزانه انقلاب اسلامی جهش و شتاب مضاعف و بی‌سابقه‌ای پیدا کرد. 
وی ادامه داد: پیشرفت‌های علمی‌، اقتصادی و نظامی امروز ایران اسلامی تحت درایت‌های مقام معظم رهبری و برنامه‌های راهبردی دولت حیرت جهانیان را برانگیخته و آوازه این افتخارات در باور مسلمانان جهان و تمامی علاقه‌مندان عدالت و آزادی طنین‌انداز شده است.
هاشمی اضافه کرد: طی چند سال گذشته در استان کرمانشاه نیز برنامه‌ها و استراتژی‌های اساسی دنبال و پیگیری شده است به طوری که این برنامه‌ها استان را در یک جهش بزرگ برای حرکت به سمت توسعه و پیشرفت قرار داده است.
استاندارکرمانشاه گفت: این حرکت‌ها و برنامه‌ها رضایت خداوند متعال و خشنودی مردم مومن و شریف استان کرمانشاه را به همراه داشته باشد.

[ شنبه 26 شهریور1390 ] [ 20:19 ] [ طاقبستان ]
امسال با توجه به بحران کم‌آبی و مشکلاتی همچون عدم بارندگی، خشکسالی‌های اخیر و دوره طولانی مدت گرما تامین آب کرمانشاه به خوبی با رعایت استاندارد‌های جهانی مدیریت شد. به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه به نقل از روابط عمومی شرکت آبفای شهری استان کرمانشاه، مدیر‌عامل این شرکت گفت‌: هم‌اکنون آب شرب شهر کرمانشاه با رعایت استاندارد‌های جهانی در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد و از کیفیت بسیار خوبی بر‌خوردار است. حسین بنکداری افزود: این آب با بهترین کیفیت و در حد استاندارد‌های جهانی در دسترسی همگان است. وی ادامه داد: امسال با توجه به عدم بارندگی و خشکسالی‌های اخیر و همچنین کاهش منابع زیر‌زمینی و دوره طولانی‌مدت گرما تامین آب شرب شهر کرمانشاه به خوبی مدیریت شد و این امر به گونه‌ای بود که همه مردم‌ و مسئولان از نظارت و مدیریت بر توزیع آب ابراز رضایت کردند. بنکداری در خصوص برنامه‌های این شرکت برای رفع کم‌آبی در کرمانشاه و سایر شهرهایی که با مشکل آب مواجه هستند، اظهار داشت: در شهر کرمانشاه با توجه به اینکه منابع تامین آب از طریق 138 حلقه چاه و سه دهنه چشمه و قنات تامین می‌شود؛ به دلیل خشکسالی‌های اخیر‌، عدم بارندگی‌، آبدهی آنها به پایین‌ترین سطح خود رسیده و تعدادی از چاه‌ها خشک و آبدهی چشمه‌ها نیز بسیارکم شده است. وی تصریح کرد: طی دو برنامه کوتاه‌مدت و بلند‌مدت برای جبران کم‌آبی در شهر کرمانشاه اقدام خواهیم کرد؛ با همکاری شرکت آب منطقه‌ای تصمیم داریم با برنامه کوتاه‌مدت از طریق حفاری چند حلقه چاه در کرمانشاه و بازنگری بعضی از چاه‌ها آب را تامین کنیم و در برنامه بلند‌مدت نیز از طریق سد گاوشان از طرف شرکت آب منطقه‌ای برای کمبود آب کرمانشاه در حال پیگیری و اقدام هستیم. بنکداری ادامه داد: هم‌اکنون برای رفع کم‌آبی در سال جاری نیاز به 1000 لیتر آب در ثانیه است. از طرفی شهر کرمانشاه دارای یک واحد تصفیه‌خانه بوده که هم‌اکنون در حال بازسازی آن هستیم. وی با بیان اینکه سرانه مصرف آب در کرمانشاه بسیار بالاست، افزود: لذا باید فرهنگ‌سازی در راستای مصرف بهینه آب داشته باشیم که بتوانیم با مصرف بهینه و استفاده نکردن غیر‌ضروری در مصارف‌، مصرف آب را مدیریت کنیم و بهترین و مناسب‌ترین راه مقابله با کم‌آبی، درست مصرف کردن و مدیریت بر مصرف آب است.
[ شنبه 26 شهریور1390 ] [ 11:0 ] [ طاقبستان ]

استاندار كرمانشاه گفت: طرحهاي تحول آفرين در كشاورزي استان را با تسهيلات نامحدود بانكي حمايت مي كنيم.

 به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، يكصدو پنجاه و چهارمين جلسه كار گروه شوراي اشتغال و سرمايه گذاري استان به رياست مهندس سيد دادوش هاشمي، استاندار كرمانشاه و با حضور اعضاء در سالن شهداي دولت استانداري برگزار شد.

 هاشمي در این جلسه اظهار داشت: طرحهاي تحول آفرين در كشاورزي استان را با تسهيلات نامحدود بانكي حمايت مي كنيم.

 استاندار كرمانشاه با توجه به شرايط رو به پيشرفت استان خاطرنشان ساخت: طرحهاي ويژه مشاغل خانگي را بايد جدي بگيريم تا شكوفايي اقتصادي در منطقه حاكم شود.

 هاشمي در اين جلسه از عملكرد فني و حرفه اي استان در اجراي طرح تسهيلات ويژه به مشاغل خانگي تقدير و تشكر كرد.

 در ادامه اين جلسه، استاندار كرمانشاه سازمان جهاد كشاورزي استان را مكلف به معرفي طرحهاي بزرگ، سرمايه اي و تكان دهنده ي كشاورزي استان براي اخذ تسهيلات بانكي کرد.

[ پنجشنبه 24 شهریور1390 ] [ 17:38 ] [ طاقبستان ]

معاون برنامه ريزي استانداري كرمانشاه گفت: براي اولين بار استان كرمانشاه رتبه ي پنجم صادرات كشور را كسب كرد.

 به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، مهندس عبدالمجید واحدي در جلسه ي كارگروه توسعه ي صادرات غير نفتي استان، اعلام كرد: در پنج ماه ي اول سال جاري براي اولين بار استان كرمانشاه رتبه ي پنجم صادرات را در بين استانهاي كشور كسب كرده است و بدين ترتيب از نظر صادرات پس از استانهاي بوشهر، هرمزگان، خوزستان و تهران قرار گرفته ايم.

 وی افزود: عقل حكم مي كند به هر شكل ممكن قانوني، براي حفظ و ارتقاء اين جايگاه تلاش نمائيم. از جمله با كاهش نرخ خدمات، تسهيل امور و تسريع در انجام كارهاي ضروري موجبات علاقمند شدن تجار به صادرات از بازارچه ها و گمركات استان كرمانشاه را فراهم نمائيم.

 معاون برنامه ريزي استانداري کرمانشاه در ادامه سخنان خود، گفت: در 3 ماه ي اول سال جاري مبلغ 120 ميليون دلار كالاي توليد استان به خارج از كشور صادر شده است كه با توجه به كاهش صادرات در بخش محصولات كشاورزي رقمي مناسب، اما ناكافي است.

 واحدي، كيفيت بسته بندي كالاهاي صادراتي استان را نامناسب دانست و افزود: وقتي كه در كشور اصلي مقصد صادرات ما يعني عراق رقيبان بزرگ و سر سختي مانند چين، تركيه و سوريه داريم، چاره اي نداريم غير از آنكه با برنامه ريزي بهتر، بازاريابي مناسب و بهبود كيفيت قدرت رقابت محصولات صادراتي را افزايش بدهيم.

 گفتنی است؛ در ادامه اين جلسه رفع مشكلات بازارچه هاي شوشمي و شيخ صالح در اسرع وقت مورد تاكيد حاضران قرار گرفت.

[ پنجشنبه 24 شهریور1390 ] [ 17:37 ] [ طاقبستان ]

هفته هنر استان كرمانشاه با هدف شناسايي، معرفي و نمايش توانمندي‌هاي هنرمندان اين استان از شنبه 26 شهريور ماه در فرهنگسراي نياوران آغاز مي‌شود.

برگزاري هفته هاي هنري از ابتداي سال 1390 با همكاري معاونت امور هنري وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان ها و فرهنگسراي نياوران تهران آغاز شده است.

هفته هنراستان كرمانشاه پنجمين هفته هنراستان ها در اين مجموعه به شمار مي رود كه روز شنبه 26 شهريور ماه آغاز به كار مي كند و تا روز چهارشنبه 30 شهريور داير است.

هفته هنر استان كرمانشاه استان با حضور وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي ، معاون هنري وزير ، استاندار كرمانشاه ، مدير كل ارشاد استان و جمعي از نمايندگان مجلس شوراي اسلامي روز شنبه 26شهريور ماه ساعت 16 در سالن اصلي فرهنگسراي نياوران گشايش خواهد يافت.تماشاي برنامه هاي موسيقي و نمايش هفته هاي هنر استان ها نيز براي عموم رايگان است.

[ پنجشنبه 24 شهریور1390 ] [ 13:45 ] [ طاقبستان ]
استاندار كرمانشاه با بيان اينكه ايجاد مشاغل خانگي مزيتهاي فرواني دارد، كمك به ايجاد و افزايش اين نوع مشاغل را وظيفه تمامي مسوولين دانست و گفت: همه بايد به گسترش فرهنگ ايجاد مشاغل خانگي كمك كنند.
همه بايد به ايجاد مشاغل خانگي كمك كنند
به گزارش خبرنگار ايرنا، سيد دادوش هاشمي روز پنجشنبه در يكصد و پنجاه و چهارمين كارگروه اشتغال و سرمايه گذاري استان كه در سالن شهداي دولت استانداري كرمانشاه برگزارشد، با بيان اينكه نبايد در تصويب طرحهاي اشتغالزاي خانگي سختگيريهاي بي مورد به عمل آيد، اظهار داشت: همه بايد دنبال رفع موانع براي ايجاد اشتغال باشند نه آنكه با سختگيري در اشتغالزايي مانع تراشي كنيم.

ادامه مطلب
[ پنجشنبه 24 شهریور1390 ] [ 13:44 ] [ طاقبستان ]

رييس جمهور در پيامي در گذشت برادر همسر امام جمعه پاوه را به وي و بازماندگان آن مرحوم تسليت گفت.

 به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، به نقل از سایت اطلاع رسانی ریاست جمهوری، متن پيام دكتر احمدي نژاد به حاج ماموستا ملا قادر قادري بدين شرح است؛

 بسم الله الرحمن الرحيم

انا لله و انا اليه راجعون

حاج ماموستا ملا قادر قادري

امام جمعه محترم شهرستان پاوه

خبر غم انگيز در گذشت برادر همسر مكرمه، موجب تاثر و تالم گرديد.

اينجانب مصيبت وارده را به جنابعالي و خاندان معزز تسليت گفته و از خداي متعال، رحمت و مغفرت بي كران براي آن مرحوم و صبر جميل براي بازماندگان محترم مسالت مي نمايم.

[ پنجشنبه 24 شهریور1390 ] [ 13:42 ] [ طاقبستان ]
: رئیس اداره امور هنری فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه از برگزاری شب خاطره مناطق عملیاتی بازی دراز، مرصاد، گیلان غرب و پاوه در هفته هنر کرمانشاه در فرهنگسرای نیاوران تهران با حضور سرداران جنگ خبر داد.

سهیل دینوری امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در کرمانشاه با تشریح برنامه‌های هفته هنر استان کرمانشاه در تهران اظهار داشت: در هفته هنر کرمانشاه که از 26 تا 30 شهریورماه در فرهنگسرای نیاوران تهران برگزار می‌شود، برنامه‌های متنوعی برای معرفی توانمندی‌های استان کرمانشاه خواهیم داشت.
وی اظهار داشت: نشست‌های تخصصی گرافیک‌، عکاسی، نمایش و نقاشی از جمله برنامه‌هایی است که در این هفته داریم.
دینوری تصریح کرد: همچنین نمایش‌های شور شهر شیرین و مانگه‌شو (ماه شب) در هفته هنر کرمانشاه در تهران به اجرا در می‌آید.
رئیس اداره امور هنری فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه با اشاره به برگزاری کنسرت‌های گروه‌های مختلف در هفته هنر کرمانشاه ادامه داد: گروه‌های موسیقی مشق عشق و آوای استان کرمانشاه در این هفته به هنرنمایی خواهند پرداخت، همچنین گروه دایرک خاتون‌ (ویژه بانوان) نیز اجرا خواهد داشت.
دینوری تصریح کرد: برگزاری شب خاطره با حضور سرداران جنگ مناطق عملیاتی بازی دراز، گیلان غرب، مرصاد و پاوه از دیگر برنامه‌های هفته هنر کرمانشاه در فرهنگسرای نیاوران تهران است.
وی خاطرنشان کرد: در هفته هنر کرمانشاه از مفاخر، هنرمندان و اساتید استان کرمانشاه تقدیر می‌شود.
دینوری افزود: برگزاری هفته‌های هنر استان‌ها نقش موثری در جذب سرمایه‌گذاران خارجی و داخلی برای انجام پروژ‌ه‌های مختلف در استان‌ها خواهد داشت.
رئیس اداره امور هنری فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه در پایان با اشاره به اینکه کرمانشاه سه‌هزار اثر تاریخی کهن دارد اظهار امیدواری کرد؛ این هفته فرصت مناسبی برای معرفی توانمندی و ظرفیت‌های مختلف کرمانشاه و آشنایی همگان با این استان باشد و به نحوی کرمانشاه در گوشه‌ایی از تهران به عنوان پایتخت بازشناسی شود. 

[ چهارشنبه 23 شهریور1390 ] [ 15:14 ] [ طاقبستان ]

استاندار كرمانشاه گفت: موزه شهدا گنجينه ي تاريخي و درس آموز آيندگان محسوب مي شود.

 به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، مهندس سید داوش هاشمی امروز (دوشنبه 21 شهريور ماه) به همراه سردار عظیمی فرمانده سپاه نبي اكرم (ص) استان کرمانشاه از موزه شهدای كرمانشاه بازديد به عمل آورد.

 هاشمي در حاشیه این بازدید در جمع خبرنگاران، اعلام داشت: موزه شهدا گنجينه ي تاريخي و درس آموز آيندگان محسوب مي شود.

 استاندار كرمانشاه با توجه به موقعيت حساس و استراتژيك كرمانشاه در دوران هشت سال دفاع مقدس، اظهار داشت: موزه شهدا اثرپندآموز يادگاران هشت سال دفاع مقدس، محسوب مي شود.

 هاشمی همچنين بيان داشت: ما هم بايد ياد و خاطره ي شهدا را با خدمت رساني هاي صادقانه به خانواده هايشان زنده نگه داريم كه احداث موزه شهدا، نمونه اي از اين خدمت رساني هاست.

 وي افزود: پروژه موزه شهداي كرمانشاه، پروژه اي ملي محسوب خواهد شد كه خوشبختانه در سايه دولت خدمتگزار 11ميليارد تومان بودجه به آن اختصاص داده شده است.

 گفتنی است؛ در این بازدید، سردار عظيمي فرمانده سپاه نبي اكرم(ص) استان کرمانشاه نیز گزارشي  از پيشرفت اجرايي پروژه موزه شهدا کرمانشاه به استاندار ارائه داد.

[ دوشنبه 21 شهریور1390 ] [ 17:23 ] [ طاقبستان ]
 به مناسبت هفته نیروی انتظامی و تربیت بدنی‌ دوازدهمین همایش بزرگ پیاده‌روی خانوادگی کرمانشاه برگزار می‌شود.
خبرگزاری فارس: دوازدهمین همایش بزرگ پیاده‌روی خانوادگی کرمانشاه برگزار می‌شود

به گزارش خبر‌گزاری فارس از کرمانشاه به نقل از روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان کرمانشاه، این همایش قرار است 16مهرماه ساعت 8 صبح از پارک شاهد کرمانشاه آغاز شده و در میدان کوهنورد طاقبستان خاتمه یابد.
 بر‌اساس این گزارش‌، در این همایش پیاده‌روی که از سوی اداره کل تربیت بدنی استان کرمانشاه و با همکاری نیروی انتظامی، هیئت ورزش‌های همگانی، استانداری کرمانشاه‌،‌ شهرداری کرمانشاه، صدا و سیمای مرکز کرمانشاه و دیگر دستگاه‌های اجرایی استان برگزار می‌شود به قید قرعه جوایزی از قبیل خودرو سواری، کمک هزینه سفر به حج عمره، کربلای معلی، سوریه، مشهد مقدس و ده‌ها لوازم ورزشی به شرکت کنندگان اهدا می‌شود.

[ دوشنبه 21 شهریور1390 ] [ 0:52 ] [ طاقبستان ]
مدیر‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: با وسیع کردن و نرده‌گذاری محوطه تاریخی و باستانی طاقبستان، تردد وسایل نقلیه در این محوطه ممنوع میشود.
خبرگزاری فارس: تردد وسایل نقلیه در محوطه طاقبستان ممنوع مي‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، جلال رحیمی در حاشیه مراسم افتتاحیه باغ پرندگان با اشاره به برنامه‌های سازمان میراث فرهنگی در ساماندهی طاقبستان اظهار داشت‌: عملیات ساماندهی محوطه تاریخی و باستانی  طاقبستان در دو جبهه شرقی و غربی توسط پیمانکار در حال اجراست.
وی اظهار داشت: برای حفاظت و نگهداری طاقبستان مجبوریم حدود یک متر از سطح محوطه را پایین ببریم تا راه خروج آب باز شود و موجب تخریب این اثر ملی نگردد.
رئیس سازمان میراث فرهنگی وگردشگری استان کرمانشاه جابه‌جایی غذاخوری‌های اطراف طاقبستان را از دیگر برنامه‌های این سازمان عنوان و تصریح کرد‌: با توسعه و نرده‌گذاری محوطه طاقبستان و جلوگیری از تردد وسایل نقلیه بازدیدکنندگان باید این محدوده را پیاده طی کنند.
رحیمی از رسانه‌ها خواست تا با اطلاع‌رسانی به جامعه سازمان میراث فرهنگی را به عنوان تنها متولی مرمت و نگهداری آثار تاریخی معرفی کنند و این سازمان را در مرمت و ساماندهی محوطه طاقبستان  یاری رسانند.
وی با اشاره به برنامه‌های هفته فرهنگی تصریح کرد‌: برنامه‌های هفته فرهنگی‌ 26 شهریور در موزه کاخ نیاوران با همکاری میراث فرهنگی و صنایع دستی وگردشگری کرمانشاه برگزار خواهد داشت.
رحیمی گفت : در چهار مهر که هفته فرهنگی استان کرمانشاه در موزه کاخ سعدآباد برگزار می شود بهترین فرصت برای معرفی استان کرمانشاه ،آداب ورسوم،صنایع دستی وجاذبه های جهانگردی و گردشگری کرمانشاه است.
وی در پایان خاطرنشان کرد: اگر اعتبار تعیین شده در کارگروه گردشگری را جذب کنیم می‌توانیم تبلیغات وسیعی در پایانه‌ها، فرودگاه‌ها ومراکز توریستی و جهانگردی ارئه کنیم که برای معرفی استان به سراسر کشور موثر خواهد بود.

[ دوشنبه 21 شهریور1390 ] [ 0:51 ] [ طاقبستان ]

باغ پرندگان کرمانشاه (صدف)، به عنوان بزرگترین مرکز نگهداری پرندگان در خاورمیانه رسما افتتاح شد.

 به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، این باغ پرندگان، امروز (بیستم باغ پرندگان كرمانشاه افتتاح شدشهریور ماه) با حضور جلیل رحیمی، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، رسما افتتاح شد.

 امید قلیچی، مدیر عامل باغ پرندگان کرمانشاه (باغ صدف) در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، اظهار داشت: باغ پرندگان کرمانشاه بزرگترین مرکز پرندگان در خاورمیانه است که در فضای دو هکتار طراحی شده و حدود 2000 قطعه پرنده در 130 گونه مختلف در این باغ در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گرفته است.

 وی گفت: 90 درصد پرندگان این باغ وارداتی هستند و از آمریکای جنوبی و آسیای شرقی خریداری شده اند.

 قلیچی اذعان داشت: مهمترین گونه های موجود در این باغ؛ قوی مشکی و چوگان (پرنده سندباد) هستند و تمام گونه های مرغ و خروس دنیا در این باغ دیده می شوند.

 وی گفت: این باغ مجهز به پانسیون (محلی برای نگهداری پرندگان در کوتاه مدت) و بیمارستان تخصصی پرندگان (شامل؛ بخش های پرستاری و قرنطینه ) می باشد.

 قلیچی ابراز داشت: در این مجموعه واحد تکثیر پرندگان زینتی نیز وجود دارد و تمامی این گونه ها قابل فروش هستند.

[ یکشنبه 20 شهریور1390 ] [ 18:15 ] [ طاقبستان ]

رييس جهاد دانشگاهي كرمانشاه از پايان عمليات ساخت فاز نخست برج فناوري پارك علم و فناوري جهاد دانشگاهي استان كرمانشاه تا پايان مهرماه سال 91 در صورت تأمين اعتبار خبر داد.

 دكتر بهروز بادكو در گفت‌وگو با خبرنگار فناوري خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) اظهار كرد: پروژه ساخت برج دوقلوي فناوري كرمانشاه جزء مصوبات سفرهاي استاني دولت است كه با حدود 40 هزار مترمربع زيربنا در 16 طبقه در دست اجرا بوده و از محل اعتبارات ملي تامين اعتبار شده است.

 وي با بيان اين كه عمليات ساختماني برج فناوري پارك علم و فناوري جهاد دانشگاهي كرمانشاه از مهرماه سال گذشته آغاز شده‌ است، تصريح كرد: بازه زماني براي پايان فاز يك اين پروژه يا همان ساختمان شمالي برج در صورت تامين تمام اعتبار لحاظ شده، پايان مهرماه سال 91 است و هم‌اكنون در مرحله ساخت اسكلت فلزي آن هستيم.

 رييس جهاد دانشگاهي استان كرمانشاه خاطرنشان كرد: برج فناوري پارك علم و فناوري استان كرمانشاه داراي دو ساختمان شمالي و جنوبي در 16 طبقه است كه از طبقه چهاردهم به وسيله يك پل به هم متصل مي‌شوند. اين پل بر اساس نقشه‌هاي تهيه شده به نمايشگاه دائمي پارك علم و فناوري استان كرمانشاه اختصاص پيدا مي‌كند.

 وي با اشاره به مشكل كمبود فضا جهت فعاليت شركت‌هاي دانش بنيان در مراكز رشد و پارك علم و فناوري كرمانشاه، تصريح كرد: در حال حاضر 85 مركز رشد و واحد فناور در اين مجموعه مشغول فعاليت هستند كه اكثرا براي انجام امور خود با مشكل فضاي فيزيكي مواجهند كه اميدواريم با اتمام فاز نخست اين پروژه كه ظرفيت 100 شركت را دارد، بتوانيم به اهداف برنامه پنجم كه پذيرش بيش از 100 شركت رشدي و پيش‌رشد است، دست يابيم.

 بادكو در پايان با بيان اينكه در دور سوم سفرهاي استاني اعتبارات براي فازهاي تكميلي اين برج (ساختمان جنوبي) به تصويب رسيده است، گفت: تمام اعتبار برج فناوري كرمانشاه كه حدود 40 هزار مترمربع زيربنا دارد، 124 ميليارد تومان است كه اميدواريم با تامين اعتبار لازم برج فناوري پارك علم و فناوري جهاد دانشگاهي استان كرمانشاه ساخته شود. همچنين زميني به مساحت 120 هكتار در كيلومتر 5 جاده قصرشيرين تهيه شده كه براي انجام فعاليت‌هاي نيمه صنعتي بوده و در واقع محل آزمايشگاه‌ها و كارگاه‌هاي شركت‌هاي فناور است.

 گفتني است، پارك علم و فناوري جهاد دانشگاهي كرمانشاه به عنوان نخستين پارك علم و فناوري غرب كشور در تابستان سال 84 فعاليت رسمي خود را آغاز كرده و درحال حاضر سه مركز رشد اقماري در شهرستان‌هاي اسلام آباد غرب، كنگاور و سنقركليايي دومركز رشد كشاورزي و صنايع تبديلي در شهرستان‌هاي روانسر و سرپل‌ذهاب و دومركز رشد عمومي و ICT در مركز استان در زيرمجموعه آن مشغول فعاليت هستند.

 پذيرش و حمايت از بيش از 80 واحد فناور، برگزاري نخستين جشنواره‌ منطقه‌يي فن‌آفريني زاگرس با حضور پنج استان غربي كشور در مهرماه 89 در كرمانشاه، تصويب نخستين كانون هماهنگي دانش و صنعت (كانون فرآوري قير طبيعي)، معرفي 35 طرح دانش بنيان به صندوق مهر امام رضا (ع) جهت دريافت تسهيلات، كسب سه عنوان كارآفرين برتر استان از سوي شركت‌هاي فناور تحت حمايت، كسب مقام‌هاي برتر در جشنواره خوارزمي و جشنواره ملي شيخ بهايي، كسب دو مقام اول به عنوان سازمان كارآفرين برتر استان در جشنواره اميركبير، دريافت تاييديه صنعتي از سازمان پژوهش‌هاي علمي و صنعتي كشور توسط يكي از واحدهاي فناور، دريافت مجوز تاسيس پارك علم و فناوري كرمانشاه از كميته تخصصي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري، انتخاب طرح AMT (تبديل گيربكس دستي به گيربكس اتوماتيك) به عنوان يكي از 50 طرح برتر كشور و ارائه در نمايشگاه مورد بازديد مقام معظم رهبري، عضويت Full member در انجمن بين‌المللي پارك‌هاي علمي، ارائه دستاوردهاي شركت‌هاي فناوري تحت حمايت در نمايشگاه‌هاي داخلي و بين‌المللي، انعقاد بيش از 10 تفاهم‌نامه با مراكز علمي و تحقيقاتي دانشگاهي بخش‌هاي خصوصي و دستگاه‌هاي اجرايي و انعقاد تفاهم‌نامه با سازمان جهاد كشاورزي و سازمان نظام مهندسي كشاورزي و منابع طبيعي استان از عمده فعاليت‌هاي پارك علم و فناوري و مركز رشد جهاد دانشگاهي استان كرمانشاه است.

[ یکشنبه 20 شهریور1390 ] [ 18:10 ] [ طاقبستان ]

تهيه‌کننده "شوک" از ساخت مستندي درباره سرقت مسلحانه‌ کرمانشاه خبر داد.

 به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، فرشاد شکيبي تهيه‌کننده مستند تلويزيوني "شوک" با اعلام اين خبر گفت: تصويربرداري اين مستند به تازگي در کرمانشاه آغاز شده است و ماجرا مربوط به سرقتي مي‌شود که طي آن چهار نفر در يک سرقت مسلحانه در بانک کشته شدند.

 برنامه مستند "شوک" به تهيه‌کنندگي فرشاد شکيبي با رويکرد بررسي آسيب‌هاي اجتماعي در حوزه‌هاي مختلف مرتبط  با جوانان به بررسي مصداق‌هاي عيني آسيب‌ها و تحليل آن‌ها مي‌پردازد.

 گفتنی است؛ "شوک" از شبکه سه روي آنتن مي‌رود.

[ یکشنبه 20 شهریور1390 ] [ 18:8 ] [ طاقبستان ]
 مدیرعامل باغ پرندگان صدف کرمانشاه گفت‌: این پروژه نخستین باغ پرندگان خصوصی در کشور بوده که راه‌اندازی آن 800 میلیون تومان هزینه داشته است.
خبرگزاری فارس: بهره‌برداری باغ پرندگان 800 میلیون هزینه داشت

امید قلیچی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه در حاشیه افتتاح باغ پرندگان صدف کرمانشاه درباره مراحل راه‌اندازی این پارک اضافه کرد: آغاز این کار از سال 85 بود و در کل هزار و 35 بار به شهرداری و برای گرفتن مجوز از نهادهای ذی‌ربط مستقر در تهران 132 بار به تهران مراجعه کردم.
قلیچی با اشاره به اینکه هزینه تمام شده این پروژه‌ حدود 800 میلیون تومان بوده است، خاطرنشان کرد: اقدامات اجرایی تا بهره‌برداری طرح 18 ماه طول کشیده است.
مدیر‌عامل باغ پرندگان صدف کرمانشاه تصریح کرد: تنها شماری از مدیران استان این طرح را پیگیری کرده‌ و در حد بضاعت به ما کمک کردند.
وی گفت: در این پروژه برای 15 نفر اشتغالزایی شده و با به کار افتادن فازهای اجرایی همچون سفره‌خانه سنتی و محل بازی این تعداد به 25 نفر خواهد رسید.
مدیر‌عامل باغ پرندگان صدف کرمانشاه افزود: این باغ حدودا یک ماه می‌شود که به صورت آزمایشی شروع به کار کرده و رضایت خاطر مردم و بازدیدکنندگان را فراهم آورده است.
وی تصریح کرد: البته مردم انتقادهایی نیز داشته‌اند که گونه‌های کمی در باغ موجود است‌ که دلیل این امر گرمای تابستان بوده و اواخر فصل پاییز 100 درصد پرنده‌ها تهیه و این باغ آورده می‌شود.
قلیچی از عدم حضور مسئولان استان در مراسم افتتاحیه انتقاد کرد و اظهار داشت: نخستین باغ پرندگان در اصفهان با گونه‌های کم‌تری از پرندگان آغاز به کار کرده است در حالی که باغ پرندگان کرمانشاه با 140‌ گونه و 2 هزار قطعه پرنده افتتاح شد.
وی گفت: این طرح در دو هکتار ابتدا با کمک موسسه مالی اعتباری مهر و در اواسط کار برای خرید پرندگان با 450 میلیون تومان تسهیلات بانک ملی راه‌اندازی شد.

[ یکشنبه 20 شهریور1390 ] [ 18:2 ] [ طاقبستان ]
 در چهاردهمین جشنواره شهید رجایی که با حضور مسئولان استان در سالن انتظار کرمانشاه برگزار شد دستگاه‌های اجرایی برتر استان در خدمت‌رسانی به مردم معرفی و تشویق شدند.
خبرگزاری فارس: معرفي دستگاه‌هاي برتر كرمانشاه در خدمت‌رساني به مردم

به گزارش خبرگزاری فارس، در چهاردهمین جشنواره شهید رجایی پس از ارزیابی عملکرد 56 دستگاه اجرایی استان در مجموع بخش‌های عمومی و اختصاصی اداره راه و ترابری، شرکت برق منطقه‌ای و اداره کل امور زندان‌ها به ترتیب رتبه اول تا سوم را کسب کردند.
بنابراین گزارش، اداره کل ثبت احوال، شرکت پخش فرآورده‌های نفتی و بانک مسکن به ترتیب در بخش‌های توسعه دولت الکترونیک، ساماندهی نیروی انسانی و تکریم ارباب رجوع حائز رتبه‌های اول شدند.
در شاخص‌های اختصاصی که ویژه‌ شرح وظایف خاص دستگاه‌های اجرایی است اداره کل بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی و اداره کل فرودگاه رتبه‌های اول را به دست آوردند و بانک کشاورزی نیز به عنوان دستگاه برگزیده شهرستانی در کسب رضایتمندی ارباب رجوع معرفی شد.
استاندار کرمانشاه هدف از برگزاری این جشنواره را تقدیر از تلاش‌های کارکنان دستگاه‌های اجرایی در طول یک سال خدمت دانست و گفت: نیروی انسانی خلاق و پویا سبب بالندگی و پیشرفت سازمان می‌شود.
وی با تأکید بر لزوم احصاء عوامل انگیزشی و راه‌های شناسایی کارکنان فعال اظهار داشت: سیستم اداری باید به گونه‌ای باشد که به انسان‌ها خلاق احترام گذاشته شود و مورد تشویق قرار گیرد.
استاندار کرمانشاه جمع‌آوری بانک اطلاعاتی از مدیران قوی و تفویض اختیارات بیشتر به استان‌ها را از جمله برنامه‌هایی دانست که سبب ارزیابی دقیق‌تر دستگاه‌ها و برگزاری بهتر جشنواره شهید رجایی در آینده می‌شود.

[ یکشنبه 20 شهریور1390 ] [ 11:23 ] [ طاقبستان ]
استاندار كرمانشاه ايجاد سينماهاي مناسب و در خور شان مردم را از ضروريات كلانشهر كرمانشاه عنوان كرد.
ايجاد سينماهاي مناسب از ضروريات كلانشهر كرمانشاه است
سيد ' دادوش هاشمي ' روز شنبه در جريان بازديد ازعمليات تخريب و بازسازي سينماهاي آزادي و پيروزي كرمانشاه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: كرمانشاه با يك ميليون نفر جمعيت هنوز از داشتن سينمايي مناسب و در خور تحسين محروم است.

ادامه مطلب
[ شنبه 19 شهریور1390 ] [ 15:22 ] [ طاقبستان ]
 معاون وزیر راه گفت‌: در استان کرمانشاه بخش خصوصی و پیمانکاران اعلام آمادگی کرده‌اند که ظرف یک هفته تفا‌همنامه‌ای منعقد شود تا به زودی کلنگ آزاد‌راه همدان ـ کرمانشاه به زمین زده شود.
خبرگزاری فارس: کلنگ‌‌زنی آزاد‌راه‌ همدان ـ کرمانشاه

احمد صادقی در گفت‌و‌گو با خبر‌نگار فارس در کر‌مانشاه در حاشیه سفر به استان کرمانشاه به منظور بر‌رسی وضعیت حمل و نقل ریلی استان به و‌یژه راه‌آهن غرب کشور، با اشاره به اینکه بخشی از راه‌آهن غرب کشور‌ از اراک به ملایر آماده بهره‌برداری است، افزود: مراحل احداث راه‌آهن ملایر تا کرمانشاه و در ادامه از کرمانشاه به خسروی باید با سر‌عت بیشتری انجام شود تا سفر به عتبات عالیات آسان‌تر شود‌.
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیر‌بنا‌های حمل و نقل کشور‌ اضافه کرد‌: برای تحقق این امر نیاز به اعتبارات بیشتری از محل اوراق مشارکت داریم، همچنین برای تسریع کار از ظرفیت‌ها و پیمانکاران موجود در استان استفاده می‌کنیم‌.
صادقی با اشاره به آزاد‌راه تهران ـ همدان و درادامه همدان ـ کرمانشاه و نهایتا به مرز خسروی تصر‌یح کرد‌: یکی دیگر از دستر‌سی های ساده به عتبات عالیات این آزاد‌راه است که از محل اوراق مشارکت و جلب مشارکت مردم اعتبار مورد نیاز آن فراهم خواهد شد.
معاون وزیر راه خاطرنشان کرد: در استان کر‌مانشاه بخش خصوصی و پیمانکاران اعلام آمادگی کرده‌اند که طی یک هفته این تفا‌هم‌نامه منعقد شده و به زودی کلنگ این آزاد‌راه به زمین زده شود‌.
وی با بیان آخرین اقدامات برای اختصاص اعتبارات راه‌آهن از ملایر به کرمانشاه اضافه کرد‌: از منابع بودجه عمومی بیش از 600 میلیارد ریال اختصاص داده ایم که نسبت به سال 89 حدود 40 درصد افزایش دارد و بیش از 3 برابر این رقم را از محل اوراق مشارکت پیش‌بینی کرده ایم و با فروش این اوراق منابع مالی مناسبی برای تسریع در انجام این پروژه محیاست.
وی تصر‌یح کرد‌: راه‌آهن کرمانشاه ـ خسروی هزینه سنگینی دارد و نیاز به جلب مشارکت سر‌مایه‌گذاران داخلی و خارجی داریم‌.
معاون وزیر راه در پایان گفت‌: در استان کرمانشاه سر‌مایه‌گذارانی برای تسریع در انجام پروژه راه‌آهن کرمانشاه ـ خسروی اعلام آمادگی کرده‌اند‌ و سعی بر آن است که با مشارکت بخش خصوصی همزمان با انجام قطعه باقیمانده راه‌آهن ملایر ـ کرمانشاه، راه‌آهن کر‌مانشاه ـ خسروی نیز انجام شود.

[ شنبه 19 شهریور1390 ] [ 12:29 ] [ طاقبستان ]
 استاندار کرمانشاه گفت: با توجه به موقعیت استان کرمانشاه، صادرات غیر‌نفتی به کشور عراق و رفت‌وآمد ‌ز‌ائران به عتبات عالیات احداث را‌ه‌آهن در استان ضروری است.
خبرگزاری فارس: احداث را‌ه‌آهن کرمانشاه ضرو‌ر‌ی است

سید دادوش هاشمی در گفت‌و‌گو با خبر‌نگار فارس در کرمانشاه در حاشیه سفر معاون ‌وزیر افزود‌: معاون وزیر و مدیر‌عامل شرکت ساخت و توسعه زیر‌بنای حمل و نقل کشور در این سفر از راه‌آهن ملایر به کر‌مانشاه بازدید کرد؛ همچنین جلسه‌ای با وی درباره تسریع در کار این پروژه گذاشتیم که منجر به مصوبا‌تی شده است.
وی ادامه داد: در دور سوم سفر رئیس جمهور به استان کرمانشاه مصوب شد که راه‌آهن ملایر به کرمانشاه تا پایان شش ماه نخست سال 91 به بهره‌برداری برسد لذا نیاز‌های مالی این پروژه از محل اوراق مشارکت و سایر منابع مالی که دولت در اختیار دارد تامین خواهد شد و در زمان تعیین شده به بهره‌برداری می‌رسد.
استاندار کرمانشاه با اشاره به ضرورت احداث راه‌آهن کرمانشاه ـ خسروی و در ادامه به عراق اضافه کرد‌: در دور دوم سفر احمدی‌نژاد به استان کرمانشاه مقرر‌ شد که وی نیاز‌های پروژه راه‌آهن کرمانشاه ـ خسروی را در جلسه دولت مطرح کند و پیگیر‌ی‌های لازم را برای تامین اعتبار مالی این پروژه انجام دهد که در این راستا تفاهمنامه‌ای با صادقی معاون وزیر راه داشتیم تا عملیات احداث این پروژه آغاز شود.
هاشمی با اشاره به آغاز به کار احداث آزاد‌راه کرمانشاه تصریح کرد‌: پروژه آزاد‌راه تهران ـ همدان، همدان ـ کرمانشاه و نهایتا به خسروی نیاز به حمایت مالی دارد تا‌ مقدمات عملیات آغاز پروژه فراهم شود.
استاندار کرمانشاه در پایان ضمن تشکر از نیکزاد وزیر راه و صادقی معاون وزیر راه گفت: در آینده‌ای نزدیک با کمک‌هایی که وزارت راه خواهد کرد شاهد تحو‌لات خوبی در این پروژه‌ها خواهیم بود.

[ شنبه 19 شهریور1390 ] [ 12:28 ] [ طاقبستان ]
به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، معاون هماهنگی امور عمرانی وزیر کشور اعلام کرد: به منظور توسعه پروژه های قطار شهری در کشور، قسط دوم تخصیص 6 ماهه اول بودجه قطار شهری 9 کلان شهر تهران، مشهد، اصفهان، تبریز، اهواز، شیراز، کرج، قم و کرمانشاه در سقف 45 درصد، بالغ بر حدود4500 میلیارد ریال در وجه ذیحسابی شهرداری های مربوطه تامین و پرداخت شد.

آقای ارشادمنش گفت: از الزامات آن پرداخت 5 درصد از پیش پرداخت سهم فاینانس اعطائی ویژه دولت برای تامین قطارها و واگن های مترو در سه کلان شهر اهواز، کرج و تهران است.

وی ابراز امیدواری کرد که شهرداری های مربوطه در واگذاری وتکمیل سهم 50 درصدی قانونی خود به شرکت های مترو مربوط ،تسریع کنند.
[ جمعه 18 شهریور1390 ] [ 18:18 ] [ طاقبستان ]

استاندار کرمانشاه، گفت: کرمانشاه دارای سه نقش برجسته فراملی، ملی و منطقه ای است.

 به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، مهندس سید دادوش هاشمی در مراسم افتتاحیه سیزدهمین کنفرانس ملی شیمی معدنی ایران که امروز (16 شهریور ماه) در سالن همایشهای هتل پارسیان کرمانشاه، برگزار شد، در سخنانی اظهار داشت: استان کرمانشاه دارای سه نقش برجسته در کشور است. اول اینکه به واسطه همجواری با کشور عراق، دروازه خاورمیانه محسوب می شود و نقشی فراملی دارد که از همین طریق می تواند کشاورزی، صنعت و خدمات خود را رشد دهد.

 وی ادامه داد: ما اعتقاد داریم که دومین نقش کرمانشاه، نقش ملی آن است، چون این استان به واسطه داشتن خاکی مرغوب، آب و هوایی چهار فصل و میزان بارش بارانی مناسب، قادر است 10 درصد غذای کشور را تامین کند.

 هاشمی تصریح کرد: سومین نقش این استان، نقش منطقه ای آن است که کرمانشاه مرکزیت منطقه غرب کشور را بر عهده دارد، یعنی می تواند به 8 میلیون جمعیت این منطقه خدمات درمانی، فرودگاهی، صنعتی، گردشگری و ... ارائه دهد.

 استاندار کرمانشاه، گفت: اگر جنگ در کرمانشاه نبود، این استان جایگاهی ویژه در کشور داشت، اما با این وجود، تلاش همه مسئولین کرمانشاه بر این است که بتوانند این استان را به جایگاه واقعی خود برسانند.

 وی همچنین با اشاره به برگزاری سیزدهمین کنفرانس ملی شیمی معدنی ایران در کرمانشاه، گفت: از دیرباز ایران در بحث علم شیمی، دانشمندان بزرگی را داشته و شیمی علمی است که در دیگر علوم دخالت داشته و به نوعی یک علم زیربنایی محسوب می شود.

 استاندار کرمانشاه تاکید کرد: جامعه ای بالنده است که اندیشمندان فرهیخته ای داشته باشد و جامعه ای که اندیشمند نداشته باشد، هرگز به توسعه دست نخواهد یافت.

[ پنجشنبه 17 شهریور1390 ] [ 12:16 ] [ طاقبستان ]

رییس بیمارستان امام سجاد (ع) کرمانشاه، گفت: خدماتی که در این بیمارستان ارائه می شود، در سطح بیمارستان های اروپاست.

دکتر عبداله ذوالفقاری، در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، اظهار داشت: خدماتی که در این بیمارستان ارائه می شود، در سطح بیمارستانهای اروپاست.

وی گفت: تلاش می کنیم شرایطی فراهم گردد که بیماران و همراهان آنها در آمادگی کامل روحی و روانی باشند و در این راستا این بیمارستان مجهز به اتاق ملاقات ویدیویی است که همراهان بیماران ICU بتوانند بیمار خود را از طریق این فناوری ببینند.

دوالفقاری افزود: همراهان بیماران از طریق این فناوری می توانند در صورتی بهبود وضعیت بیمار خود، با او گفت و گوی تلفنی نیز داشته باشند ضمن اینکه این فیلم ها از طریق اینترنت قابل ارسال به تمام نقاط دنیاست.

وی گفت: تلاش می کنیم همواره جدیدترین متدهای روز را در این بیمارستان پیاده کنیم که جدیدترین این فناوری ها در حال حاضر پخش موسیقی دلخواه و متناسب با شرایط مذهبی بیمار درحین انتقال به اتاق جراحی است.

رییس بیمارستان امام سجاد (ع) تاکید کرد: در حال حاضر تمام جراحی ها به استثنای جراحی قلب باز در این بیمارستان توسط پزشکان حاذق انجام می گیرد.

[ پنجشنبه 17 شهریور1390 ] [ 12:15 ] [ طاقبستان ]

سیزدهمین کنفرانس ملی شیمی معدنی ایران با حضور برترین شیمیست های ایران در تالار همایشهای هتل پارسیان کرمانشاه آغاز به کار کرد.

 به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، پروفسور محمد مهدی خدایی در مراسم افتتاحیه این کنفرانس، اظهار داشت: دانشگاه رازی کرمانشاه یکی از سرآمدترین دانشگاه های کشور در مبحث شیمی است و خوشبختانه امروز شاهد میزبانی سیزدهمین کنفرانس ملی شیمی معدنی ایران از سوی این دانشگاه هستیم.

 وی ادامه داد: دانشگاه رازی کرمانشاه 11 هزار دانشجو دارد که بیش از یک هزار و 800 دانشجوی آن در مقاطع تحصیلات تکمیلی مشغول کسب دانش هستند.

 رییس دانشگاه رازی کرمانشاه، گفت: گرچه دانشگاه رازی کرمانشاه تنها دارای 300 عضو هیات علمی است اما این دانشگاه از پتانسیل بسیار خوبی در جهت تولید علم کشور برخوردا است.

 خدایی تصریح کرد: براساس رده بندیهای داخلی، دانشگاه رازی کرمانشاه جزء 15 دانشگاه برتر کشور است، اما چندی پیش دانشگاه لایدن هلند بر اساس یک شاخص جدید در علم سنجی یعنی براساس کیفی سنجی دانشگاه های دنیا را رتبه بندی کرد که دانشگاه رازی کرمانشاه توانست در صدر دانشگاه های جهان اسلام قرار گیرد.

 وی افزود: بر این اساس، بودجه پژوهشی دانشگاه رازی کرمانشاه در سال 90 از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دو برابر شد.

 خدایی تاکید کرد: در حال حاضر بسترهای لازم جهت پاسخگویی به نیازهای جامعه توسط دانشگاه رازی کرمانشاه فراهم است.

 رییس دانشگاه رازی کرمانشاه، گفت: باید به تدریج، پژوشهای خود را هدفمند و جهتدار کنیم، به گونه ای که نتایج پژوهشهای ما، پاسخگوی بخشی از نیازهای جامعه باشد که در این بین انجمن شیمی ایران می تواند بسیار نقش آفرینی کند.

[ پنجشنبه 17 شهریور1390 ] [ 12:14 ] [ طاقبستان ]
اسكلت و بناي نيمه كاره و رها شده ورزشگاه 15 هزار نفري كرمانشاه كه در ضلع شرقي پل ولايت واقع است، سالها موجب رنجش خاطر مردم بخصوص ورزشكاران و فوتبالدوستان را فراهم آورده بود، اما امروز خبر خوش تكميل اين ورزشگاه در ايام دهه فجر امسال از سوي وزير ورزش و جوانان اعلام شد.
ورزشگاه 15 هزار نفري در دهه فجر امسال به بهره برداري مي رسد
به گزارش خبرنگار ايرنا، حسن عباسي كه امروز (پنجشنبه 17 شهريور) به كرمانشاه سفر كرده است، پس از بازديد از چند پروژه ورزشي استان، به مجموعه ورزشي 15 هزار نفري و در دست احداث كرمانشاه رفت و روند پيشرفت ساخت و ساز اين ورزشگاه را از نزديك مورد بازديد قرار داد.

ادامه مطلب
[ پنجشنبه 17 شهریور1390 ] [ 12:13 ] [ طاقبستان ]
وزير ورزش و جوانان كشورمان در حاشيه بازديد از پروژه هاي ورزشي شهر كرمانشاه در گفت و گوي اختصاصي با خبرنگار ايرنا، گفت: تيم فوتبال شيرين فراز از سوي وزارت ورزش و جوانان مورد حمايت قرار مي گيرد و در اين شهر هم ماندني مي شود.
با حمايتهاي وزارت ورزش، تيم شيرين فراز در كرمانشاه ماندگار مي شود
محمد عباسي روز پنجشنبه افزود: البته باشگاههاي ورزشي ما، مردمي هستند و در اين راستا بايد تيم فوتبال شيرين فراز از حمايتهاي مردم، ورزشكاران و ورزشدوستان استان كرمانشاه نيز برخوردار باشد.

ادامه مطلب
[ پنجشنبه 17 شهریور1390 ] [ 12:11 ] [ طاقبستان ]
 پروژه آبرساني امام علي (ع) در منطقه سر فيروز‌آباد كرمانشاه با حضور استاندار افتتاح شد.
خبرگزاری فارس: پروژه آبرساني امام علي (ع) كرمانشاه افتتاح شد

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، این پروژه پیش از ظهر امروز با حضور سيد دادوش هاشمي و تعدادی از مديران كل استان، افتتاح شد. 
براساس این گزارش، با افتتاح این پروژه در منطقه سر فيروز‌آباد كرمانشاه،  47 روستاي محروم از نعمت آب آشاميدني سالم بر‌خوردار خواهند شد. 
این گزارش می‌افزاید: پست برق‌رساني 63 كيلووات سر فيروز‌آباد، حميل و اسلام‌آباد غرب استان كرمانشاه کلنگ زنی خواهند شد. 
 اين پروژه از مصوبات سفر دوم رئیس جمهور به كرمانشاه است.

[ چهارشنبه 16 شهریور1390 ] [ 17:50 ] [ طاقبستان ]
سخنگوي شوراي اسلامي شهر كرمانشاه گفت: هنوز نامه اي مبني بر عدم تاييد صلاحيت شهردار منتخب كرمانشاه از سوي وزارت كشور به شوراي اسلامي اين شهر ارسال نشده و خبر اين عدم تاييد صلاحيت، كذب است.
خبرعدم تاييد صلاحيت شهردار منتخب كرمانشاه از سوي وزارت كشور كذب است
' مازيار رضايي ' ظهر چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: متاسفانه برخي از اعضاي شوراي شهر به شايعات دامن مي زنند ، غافل از اينكه تداوم اين روند به كلانشهر كرمانشاه ضربه هاي فراواني وارد خواهد كرد.

ادامه مطلب
[ چهارشنبه 16 شهریور1390 ] [ 13:44 ] [ طاقبستان ]
محمد عباسي وزير ورزش و جوانان فردا ( پنجشنبه ) براي بازديد از چند طرح و پروژه ورزشي به كرمانشاه سفر مي كند.
وزير ورزش و جوانان به كرمانشاه سفر مي كند
به گزارش روز چهارشنبه ايرنا، عباسي وزير ورزش و جوانان در يكي از اولين سفرهاي استاني خود قرار است، راس ساعت 7 صبح فردا (پنجشنبه) وارد كرمانشاه شود.

ادامه مطلب
[ چهارشنبه 16 شهریور1390 ] [ 13:43 ] [ طاقبستان ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

شهر کِرمانشاه (به کردی کرماشان) مرکز استان کرمانشاه و نیز مرکز شهرستان کرمانشاه در این استان است. کرمانشاه، هشتمین شهر بزرگ ایران پس از تهران، مشهد، کرج، شیراز، اصفهان، تبریز و اهواز است و در استان کرمانشاه واقع شده‌است. جمعیت این شهر بر طبق برآوردهای آماری سال ۲۰13 حدو1.552450 بوده و از لحاظ آب و هوایی جزو مناطق معتدل کوهستانی قرار می‌گیرد.
کرمانشاه که از شهرهای تاریخی و فرهنگی ایران است به دلیل قرارگیری در تقاطع دو محور شمال به جنوب و شرق به غرب و نیز همجواری با عراق و واقع شدن بر سر راه کربلا و بغداد از اهمیت بسیاری برخوردار است. سه رودخانهٔ قره سو، آبشوران و چم بشیر در کرمانشاه جریان دارند. در زمان سلجوقیان کرمانشاه مرکز کردستان بود.
مردم این شهر به زبانهای کردی (گویش‌های کرمانشاهی، کلهری،لکی وجافی)سخن می‎گویند.
موضوعات وب
امکانات وب
تماس با ما Online User